Wpis z mikrobloga

Jestem fanką Anki i korzystam z apki intensywnie przy nauce węgierskiego, ale dopiero niedawno odkryłam, że istnieje biblioteka z wcześniej przygotowanymi fiszkami, które można załadować do apki.

Ten deck to coś pięknego - przymierzałam się od dłuższego czasu do tego, żeby zacząć używać Anki do angielskiego, ale nigdy nie chciało mi się spędzać czasu na tworzeniu fiszek. Są obrazki, jest wymowa, są fiszki-testy, gdzie trzeba wpisać słowo z pamięci. Bierzcie i korzystajcie, bo to jest złoto ()
#naukajezykow #anki #angielski #jezykiobce
  • 10
  • Odpowiedz
@Snuffkin: dzieki za polecenie, ja tworze swoja wlasna talie gdzie mam prawie 900 slowek, glownie c1, ale ta talia jest fajna i inna od mojej. W talii poleconej przez ciebie jest sentencja i od razu obrazek, ktory wlasciwie tlumaczy ta sentence. Ciekawe czy taka metoda sie sprawdzi.
  • Odpowiedz
@Snuffkin: widziałem, ale wygląda na trochę przypadkowy i zastanawiałem się na ile adekwatne jest to słownictwo. Nie mówiąc już o tym, że przez ten dźwięk to bym coś wyrzucił przez okno albo słyszał go po przebudzeniu w środku nocy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z angielskiego dla uzupełnienia słownictwa klikam sobie ten deck C2 (był dostępny wcześniej) zerżnięty z jakiegoś kursu National Geographic i jest spoko, a forma
  • Odpowiedz