Wpis z mikrobloga

Nie mam nic do sprzedających, jak ktoś chce, to moze sprzedawać użwyane auto nawet 50k drożej niż nowe, spoko.
Ale zastanawiam się, co siedzi w głowie tych osób, co kupują 1-2 letnie auto, w cenie nowego?
Z tym, ze te "kupowanie" to zazwyczaj przejmowanie leasungu + wykupu + odstepne, co zazwyczaj z tym co zostało spłacone już, oznacza, że auto często będzie droższe niż ATKUTALNY cennik.
Innymi słowy, ktoś płaci resztę rat leasingowych jak za nowe, a auto ma już np: 1,5 roku.
Jesli ktokolwiek coś na tym wygrał, to tylko pierwszy właściciel ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak wiem, teraz jest ciezko z nowymi autami i to po częsci rozumiem.
Ale takie sytuacje przecież miały miejsce i przed kryzysem.
Przecież taki koleś, jak przejmuje 1,5 roczne auto w cenie nowego, to za 1,5-2,5 roku będzie miał już auto bez gwarancji, którego cena nagle spadnie o 40%.
Tzn teraz się to trochę zmieniło, bo kiedyś auta 4-letnie miały cenę o 50-55% niższą od wyjściowej. Dziś jest zo zazwyczaj 30-40% niższa.
Ale i tak wg mnie robi za frajera, bo będzie jedyną osobą, która przejmie utratę wartości.
Poniżej przykłady aut używanych, które mają cenę nawet wyżsżą niż w salonie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #samochody
Pobierz
źródło: comment_1658576355BgfifwHH3u5iOMsZihs05A.jpg
  • 30
niezależnie czy dziś czy pięć lat temu to jest to bzdura którą wmawiają sobie ludzie których nie stać na nowy samochód

@Deska_o0:
???? XD
No tak, sa tak biedni ..... dlatego kupują nowy, a nie roczny w cenie nowego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teraz to się zmieniło tylko dlatego, że i tak często trzeba czekac rok.
Coś ci powiem .... auta generalnie tanieją z czasem, wiem ...
Najpierw było

Często za trzaśnięcie drzwiami już było -20%.

Potem brzydki fikołek:

JPRD trzasniecie drzwiami to symboliczne okreslenie od zawsze szybkiej sprzedazy, czyli zazwyczaj do roku.


@text: a teraz screen z dupy, dasz w końcu ten link do jakiegoś rocznego samochodu tańszego o te 20-30% czy nadal będziesz się do tego odnosił jak do faktu mimo że to bzdura?
@Deska_o0:
#!$%@? bo nie masz zadnych argumentow. Czlowiek inteligenty wie, ze w okresleniu "trzesniecia drzwiami" chodzi o szybka spredaz, a nie po 5 sek. To, ze ty czepiasz sie przyslowia rozumianego doslownie, swiadczy o inteligencji psa lub braku argumentow.
Masz cos miedzy uszami czy nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A screen z dupy wg ciebie, bo nie potwierdza twojego #!$%@? co ( ͡° ͜ʖ ͡
chyba kazdy cinpisal, ze teraz sytuacja jest wyjatkowa


@text: nikt tak nie pisał, tylko ty brniesz w te bzdury, jesteś aż tak ograniczony że wierzysz w to co sobie wymyślasz, czy tylko już brniesz w to bo nie wiesz jak się wycofać?
tak jak weszły lockdowny można było kupić względnie nowy samochód w dobrej cenie, ale tylko wtedy i ten wyjątek nijak ma się do bzdur które pieprzysz, a z braku
@Deska_o0:
Nikt nie pisał, ze teraz jest porblem z nowymi autami? Aha, spoko, reszty nie czytam, ho znowu pierdilisz, ze badania rynku to moje wymysly. Jak mozna byc tak glupim? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Utrata wartości na poziomie 50% po 4 latach? XD, takie pierdy pisze tylko ktoś kto nigdy nowego auta nie miał. Te 20% za "trzaśnięcie drzwiami" to już w ogóle poleciałeś-


@text: o tak ci pisali jeżeli chciałbyś dla odmiany trzymać się faktów, już same porównywane przez ciebie modele jako takie same powinny mnie ostrzec że jesteś debilem i nie odróżniasz chociażby w 1.5 150km od 2.0 300km więc nie wiem po