Wpis z mikrobloga

@xhxhx: słuchaj, linkujesz wikipedię, podane źródła są za paywallem, więc pewnie sama nawet do nich nie zajrzałaś, Do mnie sapy że nie przeczytałem całości, a jedynie abstract, w którym jak byk napisane jest o stosowaniu mikrofalówki jako zamiennika tradycyjnego gotowania/smażenia. Swoje twierdzenia opieram na "badaniach" dotyczących szkodliwości mikrofalówek, które czytałem wcześniej (mam w rodzinie mikrofalówkowych szurów więc na święta musiałem się przygotować) i widziałem w nich takie kwiatki jak karmienie zwierząt
  • Odpowiedz
@Viado: wystarczy znać się na fizyce żeby wiedzieć jak działa mikrofala. Oni chyba myślą mikrofale emitują radioaktywny opad na to co znajduje się w środku xD takie mikrofale opalane grafitem że zurzytych reaktorów jądrowych xD
  • Odpowiedz
@hellyea: czemu podzielone, zmniejszenie wartości odżywczych nie oznacza, że jedzenie jest niezdrowe (szkodliwe). W poście od opa jest napisane "mniej zdrowe" (uboższe). Nie widzę tu sprzeczności.
Właśnie dlatego wkleilam tego screena, jak kogoś to obchodzi to sobie poszuka. Nie lubię takiego czarno-białego postrzegania, jak nie jest rakotwórcze to jest tak samo zdrowe. No co tu począć. Wiedza nie boli, ja z tego powodu nie rezygnuję z mikrofalówki bo ją bardzo lubię,
  • Odpowiedz
@Moxito: żadne z źródeł dotyczących tej kwestii nie jest za paywallem w formie która pozwala odpowiedzieć sobie na pytanie jakie formy podgrzewania porównywano. To co ty czytasz na dobranoc o zwierzętach jedzących spalone jedzenie nie jest przedmiotem tej dyskusji bo ja takich rzeczy nie wklejałam. Linki nie twierdzą że jedzenie z mikrofali jest bezużyteczne.
  • Odpowiedz
@hellyea: czemu podzielone, zmniejszenie wartości odżywczych nie oznacza, że jedzenie jest niezdrowe (szkodliwe). W poście od opa jest napisane "mniej zdrowe" (uboższe). Nie widzę tu sprzeczności.

Właśnie dlatego wkleilam tego screena, jak kogoś to obchodzi to sobie poszuka. Nie lubię takiego czarno-białego postrzegania, jak nie jest rakotwórcze to jest tak samo zdrowe. No co tu począć. Wiedza nie boli, ja z tego powodu nie rezygnuję z mikrofalówki bo ją bardzo lubię,
  • Odpowiedz
@hellyea: ah ok, szukałam tego fragmentu i go w końcu pominelam. Ta babka ma zwykle rzetelne materiały, ale tym razem nie podała źródeł. Więc nie ma się w zasadzie do czego odnieść, bo brak w tym temacie autorytetu. Powiedzieć każdy może wszystko. Aczkolwiek zaprzeczyć ciężej. Gdyby podała źródła to chętnie bym porównała.
  • Odpowiedz