Wpis z mikrobloga

@xhxhx: czy takie przemiany nie wystepuja równiez podczas zwyklego smazenia? Nawet nie jest tu podany czynnik kluczowy czyli czas, ale autor podaje termin "gotowanie" więc podejrzewam że chodzi o długie podgrzewanie. Dodatkowo jest zasadnicza różnica pomiędzy zwyklym podgrzewaniem a podgrzewaniem w mikrofali, gdzie z uwagi na słabe właściwości penetrujace mikrofal jedzenie łatwo spalić, co właśnie sprawia że na podstawie podanych "badań" okazało sie że spadła wartość odżywcza przygotowanego jedzenia.
@moria: no wlasnie, to skad wiesz ze prezentuja pozytywne wartosci jak nawet nie wiesz jak rzetelnie przekazali to czego te badania dotycza. Wydaje mi sie ze po prostu wolisz to niz #!$%@? plaskoziemcow foliarzy.
@Moxito: to tylko Wikipedia. Masz tam normalnie źródła to sobie zobacz jaką przyjęto dokładnie metodologię. Aczkolwiek w pierwszym zdaniu masz napisane że jest to porównanie do tradycyjnego podgrzewania. W mikrofalówce się nie smaży.
Nie rozumiem kompletnie twojego komentarza, brzmi jak byś nawet nie przeczytał tego co jest napisane w tej sekcji tylko sam tytuł i próbował podważyć wnioski których nawet nie poznałeś "faktami" które wymyśliłeś sobie sam i to na temat
Pobierz
źródło: comment_1658590166yi47D5NqlPET1VmlAYuQMb.jpg