Wpis z mikrobloga

@nazwa_do_ustalenia: to ile będzie miał wspólnego to się dopiero zobaczy.
Jak dla mnie jak najbardziej mogą to reklamować jego twórczością. Postacie, świat przedstawiony to przecież wszystko jest Tolkienowskie.
Gdyby zrobili ten serial i nie wspomnieli o Tolkienie i o Władcy Pierścieni przecież byłoby uznane za zżynanie z jego twórczości.
  • Odpowiedz
@Konata: Na tym etapie można już powiedzieć, że niewiele. Nie mówię o wyglądzie postaci bo to dla mnie nigdy nie jest problem. Ar pharazon ma tu być jakimś doradca Miriel to jest jakimś absurdem totalnym, nie ma Celeborna, Galadriela będzie uczestniczka wydarzeń z którymi nie miała nic wspólnego, Isildur ma siostrę zamiast brata Anariona, który też jest istotna postacią. To są pierwsze rzeczy, które przyszły mi na myśl a jest
  • Odpowiedz
@nazwa_do_ustalenia: mnie to nawet cieszy, zwłaszcza to:

ale po max 2 sezonach serial przez to zniknie, po wczorajszym panelu jestem o tym przekonany.

Dlaczego? Mam wrażenie, że zbliżamy się do jakiegoś punktu zwrotnego i wreszcie ktoś zauważy, że to się nie kalkuluje. Że ta ogromna kasa wywalona na Wiedźmina, czy Pierścienie Władzy nie jest gwarantem sukcesu. Nie wystarczą wielkie nazwiska i wielkie pieniądze. Potrzeba jeszcze wielu rzeczy, których wycenić nie
  • Odpowiedz
@Konata: pewnie będzie pięknie, kolorowo i mocno się zwróci, ALE to nie będzie ekranizacja silmariliona, to nie będzie ekranizacja niedokończonych opowieści, to będzie historia wciśnięta pomiędzy lub podobna historia na motywach tych wyżej wymienionych. Mam dostęp do prime więc nie mam spiny że będzie mnie to kosztowało x. Stawiam jednak że House of the dragon zmiażdży te historyjki i to będzie hit tego późnego lata/jesieni.
  • Odpowiedz
@Konata: a teraz wyobraź sobie jakby to wyglądało bez tych czarnych elfów, hobbitów i krasnoludów. Dużo ich tam nie ma i może właśnie dlatego robią jeszcze większe wrażenie wciśniętych na siłę.
  • Odpowiedz
@Konata: to samo uważam jako fan Tolkiena i filmów i książek. Wygląda to z każdym zwiastunem coraz wspanialej i co najlepsze idzie w kierunku Cienia Mordoru tworząc inna wersję wydarzeń która znamy. UWIELBIAM to co widzę na razie, a malkontenctwo wykopków już jest legendarne.
  • Odpowiedz
@mixererek: Nie, nie wszystko zapowiada totalne gówno. Nienawiść przysłania wam oczy już. Jako jakis tam serial fantasy, zapowiadaloby się swietnie. Wizualnie wyglada super, zwłaszcza że to serial. Szkoda tylko, że z Tolkienem będzie to mialo mało wspólnego. Ale jako odrębne serialowe dzielo, pewnie bedzie okej
  • Odpowiedz
@Konata Nie może mieć dużo wspólnego, bo Amazon nie ma praw do Silmarilliona. Wszystko co mogą stworzyć będzie oparte na załącznikach do Władcy Pierścieni. Większość postaci jest zmyślona i kilkusetletnia linia czasowa drugiego wieku będzie upchana w kilka odcinków.
  • Odpowiedz
@FormalinK: a czytałeś książkę i wiesz o czym wogole to będzie? Bo to o czym #!$%@? trailer jest właśnie jak najbardziej sensowne. Taniec smoków wynikł właśnie z tego że mianowana na dziedziczkę kobieta po śmierci ojca została tego tronu pozbawiona, gdzie argumentem było to że tron należy sie jej przyrodniemu bratu z późniejszego małżeństwa króla. Zrobiono zamach stanu gdzie jedynym argumentem stojącym za zielonymi była pleć, a wszystkie ustalenia poczynione
  • Odpowiedz