Wpis z mikrobloga

Mówicie, że maski to dramat, opresja, że oddychać nie możecie. Krążyłem sobie jednej nocy przez Paryż przez Google Street View. Zdjęcie z marca 2021 roku. Wszystko do sprawdzenia. A na takich rowerzystów na tykałem się wielokrotnie. Nie dość że ubrany odpowiednio na rower w mieście (a to widać, że i tak był bardzo słoneczny dzień), to jeszcze uciemiężył się maseczką. No debil po prostu... czy jednak cywilizowany człowiek?

#covid #paryz #zdrowie #rower
Poludnik20 - Mówicie, że maski to dramat, opresja, że oddychać nie możecie. Krążyłem ...

źródło: comment_1658544211VxK95u3uVUyqvMtVJaE3Ss.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@Poludnik20: Most Alma w Paryzu od strony Ambasady Bulgarii i rosyjskiej cerkwii. Skrzyzowanie przy moscie. W GSV nalezy przejrzec warstwy czasowe zdjecia, bo dodali juz zdjecia z maja 2022. Ale jest to do odszukania.
  • Odpowiedz
@Poludnik20: jazda w masce po miescie to zaden wyczyn dla oddychania. Nawet dla palacza. Troche trudniej jest w antysmogowej, ale covidowa nie stanowi problemu. Troche oddech sie jedynie skrapla.

Tu nie chodzi o to ze on sie boi ze sie zarazi w trakcie jazdy tylko ma pewnie kilka miejsc do obskoczenia i nie chce za kazdym razem zdejmowac rekawiczek, kasku itd.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Poludnik20: jeżdżenie w masce na rowerze to coś porównywalnie głupiego jak noszenie maski po domu mieszkając samemu. Efekt chyba jakiegoś ekstremalnego owczego pędu niż faktycznego dbania o swoje zdrowie. Pamiętam jak w Polsce był ten nakaz i trzeba było jeździć w kominie po pustych ścieżkach rowerowych. Pomyłka do kwadratu.
  • Odpowiedz
@thedestroyerofeels: dla mnie jest to jednak poszanowanie prawa. Zima, podczas wiekszych mrozow i przedtem oslanialem sie jakims szalikiem, dluzszym kolnierzem bo gwltowana ekspozycja na mroz powodowala przeziebienie. Tam w Paryzu, tez nie wszyscy, ale jednak sporo ludzi w maskach. W Polsce na rowerze w masce nie widzialem nikogo Oczywiscie pod wzgledem stosunku ludzi do prawa czulbym sie bardziej komforotwo tam niz tu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Poludnik20: nie wiem czy ludzie bezwolnie wykonujący każde polecenie władzy napawają mnie raczej lękiem niż poczuciem bezpieczeństwa, przypominam że noc kryształowa w nazistowskich Niemczech również odbyła się legalnie, z poszanowaniem prawa i do tego z inicjatywy władz xD Łatwiej zrozumieć mi sens noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych niż podczas jazdy na rowerze gdzie szansa że kogoś zarażę nie da się wyrazić chyba nawet w promilach.
  • Odpowiedz