Wpis z mikrobloga

Po kredyt na zakup kurnika lepiej zwrócić się do swojego banku w którym mam różne produkty od prawie 10 lat czy jakiegoś doradcy kredytowego? Czy mój bank spojrzy na mnie łaskawszy, okiem w kwestii prowizji czy raczej ich to nie obchodzi?
#kredythipoteczny
  • 11
@powodzenia:
Dzięki za sugestię, sprawdzę tę stronkę. Szkoda, że tak to wygląda aczkolwiek w tych kalkulatorach to nie widzę jakichś kosmicznych różnic w szacowanych ratach. Może ze 100zł między najtańszą i najdroższą opcją.
@vateras131 mi mbank, do którego regularnie wpływają moje wypłaty od prawie 10 lat nie dość że dal najsłabsze warunki na rynku, to finalnie odrzucił wniosek xD
Wziąłem w ing i poza aplikacja jest wszystko ok
mi mbank, do którego regularnie wpływają moje wypłaty od prawie 10 lat nie dość że dal najsłabsze warunki na rynku, to finalnie odrzucił wniosek xD


@Zevs:
może przeanalizowali strukturę wydatków w weekendowe wieczory ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po kredyt na zakup kurnika lepiej zwrócić się do swojego banku w którym mam różne produkty od prawie 10 lat czy jakiegoś doradcy kredytowego? Czy mój bank spojrzy na mnie łaskawszy, okiem w kwestii prowizji czy raczej ich to nie obchodzi?


@vateras131: Zazwyczaj jest tak, że parę banków na rynku w danym okresie buduje swój portfel kredytów hipotecznych. I dają lepsze oferty od pozostałych. I to nie musi akurat być twój
Czy mój bank spojrzy na mnie łaskawszy, okiem w kwestii prowizji czy raczej ich to nie obchodzi?


@vateras131: Większość banków nie różnicuje ofert na klientów zewnętrznych (nowych) i wewnętrznych, czyli posiadających już w banku produkt. Są też takie, które w przypadku klientów posiadających rachunek minimalnie obniżają marżę (np. PKO BP o 0,05 p.p (pięć setnych)).
Łaskawcy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Żeby to chociaż 0,5 p.p. było... Mam u nich konto od 10 lat więc może bym wreszcie jakiś profit z tego miał.


@vateras131: Wymagane są systematyczne wpływy wynagrodzenia, aby załapać się na tę obniżkę.

Mimo to oferta PKO BP od niedawna stała się całkiem atrakcyjna, głównie dzięki wprowadzeniu możliwości zastąpienia ubezpieczenia utraty pracy (koszt 3,25% kwoty kredytu) ubezpieczeniem na życie z oferty
@marcpol:
Właśnie kojarzę, że jak kilka miesięcy temu sprawdzałem różne porównywarki to pko bp było gdzieś bardzo nisko w zestawieniu. Obecnie natomiast może też nie jest na szczycie tabeli ale nie odstaje już aż tak bardzo od konkurencji.