Wpis z mikrobloga

Tez ktos szuka z was pracy w #it jako junior? Cos sie stalo złego rynkiem od początku roku, mialem CV z dwoma ledwie malutkimi projektami i dużo firm się oddzywalo i wysyłało zadania, nawet pierwsza pracę dostalem a w lutym/marcu dodalem kolejny większy i kompletna cisza od tego czasu. :/ Ukraińcy i wojna powodem?
  • 10
@cr6d: ogromny nakład ludzi bez expa, albo z niewielkim expem. Jak szedłem na praktyki pod koniec 2018, to na ofertę stażową było 5 chętnych na LinkedIn(pokazuje liczbę kandydatów). Ostatnio, jak patrzyłem na analogiczną ofertę tej samej firmy, chętnych było 300. Obstawiam, że jak nie masz czegoś super wypasionego w tym cv, to masz małe szanse, że rekruter poświęci na nie więcej niż 3 sekundy.
a w lutym/marcu dodalem kolejny większy i kompletna cisza od tego czasu. :/ Ukraińcy i wojna powodem?


@cr6d: Po pierwszej części posta myślałem, że zaraz zareklamujesz jakiś gównocamp xD

Po drugiej z kolei zacząłem się zastanawiać skąd wiesz jak wygląda rynek juniora skoro w lutym dostałeś pierwszą pracę ściemniaczu xD?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cr6d: masa firm wstrzymała rekrutacje, a jeśli już szukają to seniorów. Od miesiąca się proszę żeby mi dali zatrudnić juniorów ale nope