Wpis z mikrobloga

Potrzebuje dostać skierowanie na testy alergiczne. Z tego co wiem wystawić może je jedynie alergolog. Jednakże doczekanie się u mnie na wizytę graniczy z cudem, a nie bardzo widzi mi się czekać kilka miesięcy tylko po to by dostać skierowanie. Czy jest możliwe otrzymanie skierowania na NFZ jakoś online? Jakaś teleporada z alergologiem? Płatna bądź nie? #lekarz #nfz #alergia #leczenie #medycyna
  • 8
@adrian-mateusz: nie może, na badania diagnostyczne "na NFZ" może kierować jedynie lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, tzn taki, który ma podpisaną umowę z nfz. Testów alergicznych zwykle nie robią zewnętrzne laboratoria, więc jeśli chcesz je zrobić na nfz (za darmo), to potrzebujesz skierowania do poradni alergologicznej - gdzie dostaniesz badanie, interpretację i leczenie, a nie losowej teleporady.
Natomiast jeśli chcesz i tak je robić prywatnie, to na testy nie potrzebujesz skierowania, możesz je
@adrian-mateusz ja miałem taki przypadek, że lekarz prywatnie wystawił mi skierowanie do chirurga i u chirurga nie mogli tego skierowania 'zrealizowac' właśnie przez to, że ten lekarz nie miał umowy z NFZ. Ale to tylko pojedynczy przypadek, po prostu zapytaj przed wizytą czy ma umowę z NFZ i tyle.