Wpis z mikrobloga

Minął ponad rok odkąd miałem #koronawirus , straciłem smak, węch i bylem ogólnie osłabiony. Nie robiłem testów, nie szczepiłem się. I jak do tej pory nie odzyskałem w pełni smaku jak i węchu a jeśli odzyskałem to mam zmienione smaki tzn pot nie pachnie jak pot, mięso nie smakuje jak mięso. Co poliecicie aby było tak jak kiedyś? Brałem witaminy, zdrowo się odżywiałem lecz to nie dało ( ͡° ʖ̯ ͡°) #medycyna #zdrowie #swiat #covid19 #niebieskiepaski #rozowepaski
  • 20
  • Odpowiedz
@sketel: tak mnie do każdego wpisu będziesz wołał? nie obserwuję tych tagów nie bez powodu.

@Etees: zniszczone komórki nerwowe nigdy się nie regenerują, ale nie wiadomo, czy te zmiany węchu to efekt zniszczenia tych komórek, w ogóle mało o tym wiadomo.

Możesz spróbować mieszankę DHA (dowolne omega 3, w dużej dawce, tak żeby dha było ze 2 gramy), 200 do 400 mg monofosforanu urydyny (popularny suplement) i fosfatydylu choliny (czyli
  • Odpowiedz
Kiedy łapiesz wirusa to twoje zasoby cynku zmniejszają się bardzo szybko


@DrGreen_2: i co z tym cynkiem się niby dzieje, zamienia się w inny pierwiastek, czy wyparowuje przez skórę?

Cynk jest UŻYWANY do walki z infekcją, nie ZUŻYWANY, zużyć nic tam nie ma się prawa.
  • Odpowiedz
@Etees: mam tak samo od prawie 2 lat! Odwiedziłem wielu lekarzy i próbowałem chyba wszystkiego cynku, witaminy b , treningu węchu , sterydów i różnych specyfików i nic ! W październiku 2022 minie dokładnie 2 lata od utraty zmysłów . Jestem już totalnie załamany , że będę musiał tak żyć a psychicznie z czasem zamiast się przyzwyczajac to jest jeszcze gorzej . Tyle czasu minęło a nadal o tym problemie niewiele
  • Odpowiedz
@tomtom666: jednak 90% ludzi to samo wraca dość szybko więc pytanie brzmi co się u nas podziało , że to w ogóle nie chce wracać ? Wizja takiego życia na zawsze jest beznadziejna i przerażająca . Człowiek stracił chęć na wychodzenie do ludzi bo przecież jedzenie to podstawa życia i jakiejś komunikacji międzyludzkiej ... Co to za życie bez smaku i węchu masakra
  • Odpowiedz
@Dibos: ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale nie odzyskałeś w pełni smaku i węchu? Czy odzyskałeś ale np pot nie pachnie jak pot, kurczak jak kurczak?
  • Odpowiedz
  • 2
@Etees odzyskalem ale tylko częściowo np czuje zapachy bardzo intensywne lub podstawione pod nos ale te zapachy albo zaraz znikają albo pachnal bardzo słabo, z daleka nie czuje kompletnie nic np otoczenia no chyba że coś wali bardzo intensywnie . Smaki mam albo pozmieniane albo brak . Przykładowo mięso smakuje czasem jak stara szmata albo jakby było przeterminowane . Papieros jest dla mnie jak papier albo np herbata wrzątek . Dodam że
  • Odpowiedz
@Dibos: > Przykładowo mięso smakuje czasem jak stara szmata albo jakby było przeterminowane .

Mam to samo i to jest mega uciążliwe, odkład to mam zmniejszył mi się apetyt i chęci do zjedzenia czegoś. Planuję zapisać się do lekarza, zobaczymy co on na to, chociaż nie nastawiam się na jakąkolwiek pomoc z jego strony...
  • Odpowiedz