Wpis z mikrobloga

Takie tam pytanie. IMHO Donek ma takie same działanie dla partii jak Jarek dla PiSu. Mam wrażenie, że obydwoje polaryzują wyborców.
Czaskoski może też polaryzuje, ale to inna skala. Donek ma dużą przeszłość.

Przy okazji pozdrawiam serdecznie @Majk_
#neuropa #polityka #kiciochpyta

Czy PO miałoby więcej przyszłych wyborców gdyby:

  • Tusk będzie dalej szefem 58.8% (10)
  • Tusk nigdy nie wracał do partii 11.8% (2)
  • OPToPedau / Wolny Głos 29.4% (5)

Oddanych głosów: 17

  • 7
@NaczelnyWoody: @Majk_: A są jakieś wykresy pokazujące wskaźniki poparcia na przestrzeni kwartałów? Szczerze mówiąc to takie pojedyczne sondaże są małomówne. Nie idzie śledzić trendów, porównać do innych sondaży, etc...

@Majk_: Czyli wstępnie, po powrocie Tusk wybił PO na swojej famie, ale teraz też przez niego siada? W którym momencie zaczęła się równia pochyła w dół dla Donka?
@wielkaberta: nie mam takich danych. W przeciwieństwie do sondaży poparcia dla partii które mają typowy kształt w przypadku sondaży zaufania/braku zaufania do polityków tu sondażownie różnie pytają. Raczej nie ma co szukać trendu.

Co do poparcia PO/KO, to powrót Tuska widać gołym okiem na wykresach. Spadków aktualnie PO nie ma, ale jest raczej plateau od jakiegoś czasu. Jak w poszczególnych sondażach spada KO to zazwyczaj wzrasta Hołowni albo odwrotnie.

https://europeelects.eu/poland/
Pobierz
źródło: comment_1658420837sQ3MKVozbCRJZ9GKKTOs4V.jpg
@NaczelnyWoody: @Majk_: Powrót Tuska nie spowodował zwiększenia poparcia dla KO. Spowodował on po prostu powrót do poziomu poparcia sprzed pojawienia się PL2050 oraz ustabilizowanie wykresu. Wydaje mi się, że podłoga się zmniejszyła, ale sufit pozostał ten sam. Równie dobrze mogli wybrać Trzaskowskiego na fotel przewodniczącego i uzyskać podobny wynik (albo lepszy). W tamtym okresie w PO brakowało charakterystycznego lidera po prostu.

@wielkaberta: Patrząc na sondaże prezydenckie, gdzie Trzaskowski zawsze