Wpis z mikrobloga

właśnie przypadkiem odkopałem maila sprzed niemal dokładnie roku, w którym jest podsumowanie dużego zamowienia na AGD, tj piekarnik, mikrofala, płyta indukcyjna, zmywarka, pralka. pamietam jak rok temu, kiedy przykładałem się do zamowienia, chciałem zrobić to jak najszybciej, bo ceny rosły jak #!$%@? i przez boom budowlany spadała dostępność. dlatego z ciekawości prownałem ceny sprzed roku z dzisiejszymi i… dla większości produktów ceny stoją w miejscu. tylko piekarnik podrożał az o 500zl. w sumie to jestem zaskoczony #inflacja
  • 4
@powodzenia: Tak to wygląda. Inflacja bije przede wszystkim biednych. To gadanie, że golona jest klasa średnia co ma po kilkaset tysięcy i więcej oszczędności wpakowane nawet w liche lokaty 5-6% to jest mocne nadużycie. Jak gospodarstwo domowe ma więcej niż 10 k dochodu netto, to serio te 15% na jedzeniu/rachunkach to jest raptem kilka stów / 1 tysiak więcej niż do tej pory. Dalej stać ludzi, żeby podwyższać sobie standard życia
@yegor-yan: coś w tym jest, ale lekko się cykam na myśl o rachunkach za gaz i prąd, szczególnie jak sroga zima #!$%@?. a podwyżki na pewno nie dostanę nawet w połowie tak dużej jak inflacja, więc prawdopodobnie będzie to dla mnie pierwszy rok kiedy realnie zarobię mniej niż w poprzednim roku