Wpis z mikrobloga

@pawel694: No właśnie tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°) kiedyś było w takich wielkich kubkach Jacka danielsa, a teraz takie wypierdki jak dla dzieci i do tego cena z dupy. Śmialiśmy się ze trza będzie po krzakach się kitrać z flaszka( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Nocny Targ Towarzyski dyskryminuje ludzi ze względu na poglądy? Gdzie tolerancja?


@L3stko: Tam gdzie drukarz mógł odmówić drukowania ulotek LGBT.
  • Odpowiedz
@pawel694: Ja swego czasu uwielbiałam NTT i byłam tam co weekend, ale popsuło się mocno. Mieli tez wpadkę, w zeszłym roku był tam taki zajebisty kebab, i oni go pierwszego dnia po otwarciu na chama odgrodzili takimi metalowymi bramkami, żeby dało się wejść tylko od ulicy… i przy nas właściciel dyskutował z ochroniarzami żeby go nie odgradzali, a oni powiedzieli ze tak było w projekcie i koniec… tam były spoko
  • Odpowiedz
nie wiem co wy macie z dzbanem, że nie rozumiecie na czym polega wolny rynek. Wolny rynek to nie łamanie umowy, czy sabotowanie wydarzeń etc.


@AshtarPL: Nie było jeszcze zawartej umowy.
Po drugie po to w umowach zawiera się paragrafy o karach umownych na wypadek niedotrzymania umowy różnym zakresie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@wrzucambolubie: masakra, a miałem to miejsce za dosyć przyjemne z cenami pozwalającymi na weekendowe wyjście raz na jakiś czas, chyba im trochę palma odbiła

@pawel694: bo nie chcą być kojarzeni z ludźmi którzy mają podejrzane powiązania z Kremlem? No straszna palma odbiła
  • Odpowiedz
no mógł. A ta knajpa nie odmówiła, tylko wycofała się z umowy. Ot różnica.


@L3stko: Nie było jeszcze zawartej umowy.

A nawet jak by była to za jej niedotrzymanie zapłaciłaby kary umowne.
  • Odpowiedz
@Variv: mam nadzieję że pójdą. Udowodnienie zawarcia umowy nie będzie trudne, bo najpewniej był świadek. A ta knajpa sama chwali się, że strollowała Mentzena, czyli zawarła umowę ustną, której nie dochowała. Kto by się spodziewał honorowego zachowania po lewactwie. Żodyn.
  • Odpowiedz
Kto by się spodziewał honorowego zachowania po lewactwie. Żodyn.


@L3stko: Mentzen na pewno nie chciałby mieć nic wspólnego z lewactwem wiec sumie się dobrze stało. Dziwne, że Mentzen chciał organizować event u lewactwa!
  • Odpowiedz
@Variv: myślę że gdyby Mentzen wiedział, że ma do czynienia z bandą dzieciaków niedojrzałych do prowadzenia interesów, od razu wybrałby inne miejsce. Tymczasem wyszło inaczej.
  • Odpowiedz
zawiera ustną umowę na zorganizowanie eventu?


@Marek_Licyniusz_Krassus: tak i nie ma w tym nic dziwnego. Organizowałeś kiedyś imprezę rodzinną w knajpie? Brałeś ze sobą notariusza? Nie? No widzisz, bo art. 353 KC pozwala zawrzeć umowę ustną. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@L3stko:
w przypadku przedsiębiorców znajduje zastosowanie także art. 771 K.c., który reguluje zakres związania stron pismem potwierdzającym zawarcie umowy ustnej. Zgodnie z tym przepisem w wypadku gdy umowę zawartą pomiędzy przedsiębiorcami bez zachowania formy pisemnej jedna strona niezwłocznie potwierdzi w piśmie skierowanym do drugiej strony, a pismo to zawiera zmiany lub uzupełnienia umowy, niezmieniające istotnie jej treści, strony wiąże umowa o treści określonej w piśmie potwierdzającym, chyba że druga strona
  • Odpowiedz