Wpis z mikrobloga

Uwielbiam współczesne dziennikarstwo. Artykuł z onetu o bzdurze - ot taki do poczytania na kiblu, czy, jak w moim wypadku, siedząc w komunikacji miejskiej podczas powrotu z pracy:
Do czego kot używa wąsów? Odpowiedź was zaskoczy
Pamiętałem, że jedną z funkcji kocich wąsów jest sprawdzenie, czy kot się zmieści gdzieś - jak przechodzą wąsy, przejdzie i kot. Byłem ciekaw, czy tak jest, to otwieram. I co widzę?

1) Nic nie wnoszący nagłówek. Za to zapowiadający, co będzie działo się dalej. Do odpowiedzi na pytanie stawiane w tytule będzie dłuuuga droga. Nie pomyliłem się.
2) Pierwszy akapit - można dowiedzieć się, że kocie wąsy to jedne z wibrysów.
3) Drugi akapit - o wibrysach na łapach, wibrysach ogólnie, ale gdzie te wąsy?
4) Trzeci akapit - narząd wzroku, wibrysy chronią narząd wzroku. Super, a wąsy konkretnie?
5) Czwarty akapit - wypadanie wibrysów i konsekwencje.
6) Piąty akapit - wibrysy odrastają!
7) Szósty akapit - czy kot może połamać sobie wibrysy w samochodzie.
8) Siódmy akapit - jak nauczyć kota srać do kuwety. Jaki jest związek z wąsami? Nie wiem.
9) Ósmy i dziewiąty akapit - wzrok kota. Znowu związek z wąsami jest niezaprzeczalny.
10) Dziesiąty akapit - JEST! JEST W KOŃCU! Po co kotu wąsy!

Pomijam fakt, że treści muszą mieć wiele. Tak wiele, że na początku musieli zaznaczyć, że przypominają artykuł z czerwca 2021. Pół świata w rozpiździelu, tu wojna, tam konflikt, sprawy gospodarcze, ekonomia.

Ja wiem, że to nie portal specjalistyczny, ale mogliby przekazywać wiadomości ze świata w sposób przystępny dla przeciętnego odbiorcy. Z resztą, o czym ja piszę, skoro zamiast czytać niszowe portale eksperckie w tramwaju czytam o wąsach kota.

No i po drodze wyświetliłem 7 reklam zamiast 2, a z czegoś muszą żyć (onet premium xD)

I tak uważam, że to marne.

#dziennikarstwo #media #zalesie #chybaniewartomojegowysrywuczytac