Wpis z mikrobloga

Orla Perć i Rysy w jeden dzień?

Od dawna chodziło mi takie coś po głowie i wczoraj w końcu zrealizowałem pomysł. W sumie, to nawet sprawnie poszło ;)

Trasa: Palenica - Dolina Pięciu Stawów - Zawrat - Krzyżne - Dolina Pięciu Stawów - Morskie Oko - Rysy - Morskie Oko - Palenica

Całość zrobiona w 13 godzin i 37 minut. Sama Orla Perć pokonana w 2 godziny i 23 minuty.

#gory #tatry
hard1 - Orla Perć i Rysy w jeden dzień?

Od dawna chodziło mi takie coś po głowie i...

źródło: comment_1658305174mUFtVOaRBM6dFsRtgvWs1B.jpg

Pobierz
  • 42
@beerman: Tak szczerze, to raczej nie jest pytanie do mnie. Chodzę po Tatrach już wiele lat, trochę się wspinam, więc raczej żaden szlak nie uznam za trudny. Idąc wczoraj na Rysy ani razu nie dotknąłem łańcucha.

Choć jak potem wracałem do Palenicy i mijałem ekipy schodzące z Rysów, to dało się usłyszeć komentarze, że "był hardkor". Więc wszystko zależy od własnego poziomu.
@zakamuflowany_fetyszysta: Może z 5 minut straciłem na wyprzedzaniu. Choć większość od razu schodziła, jak słyszeli, że ktoś się zbliża.
Na odcinku Zawrat - Kozi spotkałem ze 30-40 osób, na całej reszcie nie więcej niż 10.
@beerman w mojej ocenie najtrudniejszy odcinek to asfalt na morskie Oko i powrót. Od schroniska do buli pod rysami idzie się jak po każdym innym szlaku górskim. Całkiem spoko ale cały czas w górę (no shit) od buli pod rysami zaczynaja się cała trudność szlaku. Widziałem różnych ludzi i każdy dawał radę. Ostatni fragment przed samym szczytem jest najgorszy i tam trzeba uważać. Na rysy, jak i w górach, potrzeba kilku rzeczy-