Wpis z mikrobloga

#rower #serwisrowerowy
Kupiłem ostatnio koło rowerowe kellys kompletne w sensie obręcz+szprychy+piasta. Jednak było kiepsko wyregulowane - łożyska toczyły się dość szorstko i musiałem sam je wyregulować. I tu pojawił się problem, bo nie jestem w stanie dokręcić śruby kontrującej do konusa. Sześciokąt od konusa jest schowany całkowicie w bębenku i nie mam jak go chwycić. Potrzebuję tutaj specjalnego klucza, robię coś źle czy producent zmontował niepasujące do siebie komponenty?
sopczak - #rower #serwisrowerowy
Kupiłem ostatnio koło rowerowe kellys kompletne w s...

źródło: comment_1658257016vqfc8iAmY7GO7wqjjKjaK4.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sopczak: możesz poluzować sobie konus i nakrętkę z drugiej strony, wyciągnąć oś kawałek na stronę bębenka, tak żebyś mógł nałożyć klucz, skontrować najpierw od strony bębenka a później od strony tarczy, w ten sposób będziesz miał łatwiejszy dostęp kluczami
  • Odpowiedz
@sopczak: A nie da się pojeździć tak jak teraz jest?
U siebie miałem taka sytuacje ze rozkręciłem piastę do kulek, nasmarowalem i nie dało się do końca dokręcić - była przerwa że z 30cm było widać kulki. Nałożyłem na to taśmę i zrobiłem ze 100km. Zjadłem taśmę a tam już szpary nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
(...) nie dało się do końca dokręcić - była przerwa że z 30cm było widać kulki (...) Zjadłem taśmę (...)

@iquiet: ( _) ??
  • Odpowiedz
@iquiet: rozumiem, ja sie usmialem z tego ze "zjadles" tasme i ze zostawiles przerwe 30 "centymetrow" :) wiadomo ze slownik zrobil psikusa, ale i tak smiesznie :)
  • Odpowiedz