Wpis z mikrobloga

Mirki z #ps3 i #mirkoligaps3, mam biznesa. Szukam dodatkowych trzech osób, które chciałyby ze mną na bułe tanio kupić parę gier z ostatniej promo (http://blog.eu.playstation.com/2013/12/24/the-playstation-store-january-sale-starts-today/). Normalnie można tylko na dwa sloty podzielić, ale jest możliwość podziału na 4 sloty, z tym że 2 będą "niszowe". Przechodząc do spraw technicznych jak to wygląda:

- 2 sloty, tzw. "ghost shares" zyskują prawo do ściągnięcia gier na swój dysk, ale po ściągnięciu robiona jest ręczna dezaktywacja poprzez SEN (aby zrobić miejsce dwóm następnym slotom), czyli tracą możliwość zalogowania (teoretycznie mogą próbować, ale nie zalecam bo jeśli się zalogują a nie będą już w systemie mieli aktywowanych slotów na własnej konsoli to stracą dostęp do gier) się na dane konto i pobrania gier od nowa. Więc teoretycznie właściciele takiego slota zyskują prawo do jednorazowego pobrania gier, bez możliwości odsprzedaży slota.

- 2 następne sloty to już normalne sloty, które właściciel może sprzedać i logować się na nie kiedy chce bo jego konsola będzie widniała na SEN jako aktywna.

(teoretycznie za 6 miesięcy - bo tyle trwa okres co jaki można robić ręczną dezaktywację wszystkich slotów poprzez www - właściciele mogą ponownie zrobić ręczną dezaktywacje i sprzedać swoje sloty bez straty gier [tak długo jak nie będą się próbowali ponownie zalogować na dane konto])

Plusem takiej akcji jest mniejsza cena dla każdego (oczywiście proporcje jakieś muszą być i ci od ghost share płacą mniej, a w rezultacie tego każdy płaci mniej niż się robi standardowo przy dwóch slotach). Ja proponuję podział w kosztach 30%/70%, czyli każdy ghost share 15%, a każdy normalny slot 35%.

Jeśli coś jest niezrozumiałe to piszcie, postaram się wyjaśnić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A teraz już do samych gier. Mi ogólnie zależy na tych tytułach:

- Mass Effect - 19,47zł

- Dead Space 2 - 32,13zł

- Dead Space 3 - 30,69zł

- Ni no Kuni: Wrath of the White Witch - 39,27zł (35,34zł jeśli by dało rade załatwić jakiś krótki trial PS+ na nowe konto, ale na tym się nie znam)

co razem daje 121,56zł (ghost: 18,20zł; normalna: 36,40zł), więc świetna cena za takie gry. Ja bym się deklarował na ghost share (lub w ostateczności dwie jeśli nie będzie chętnych) i ogólnie jestem otwarty na propozycje dodania jakiś innych gier (albo usunięcia jakiejś jeśli komuś bardzo nie pasuje) jeśli są tanie :> chętny ktoś?
  • 207
- Mass Effect - 19,47zł 10,5GB


- Dead Space 2 - 32,13zł 10,1


- Dead Space 3 - 30,69zł 11,9


- Ni no Kuni: Wrath of the White Witch - 39,27zł 21,7


- SOULCALIBUR V - 79zł 6,8GB


- Dead Island Riptide - 51,17zł -2,7GB


- Crysis 3 - 27,90zł 8,4GB


- SSX - 32,13zł 3.9

@Liquid_Snake: podliczyłem w między czasie co i jak :D
@Liquid_Snake: 76GB całość, po samej grafice okładki mnie to ni no kuni nie zachęca, w te mass efekty i ded spejsy moge postrzelac troche ale watpie ze skoncze ;D ale #!$%@? tam, moge sciagnac, nie umre od tego
- Mass Effect - 19,47zł

- Dead Space 2 - 32,13zł

- Dead Space 3 - 30,69zł

- Ni no Kuni: Wrath of the White Witch - 39,27zł

- SOULCALIBUR V - 79zł

- Dead Island Riptide - 51,17zł

- Crysis 3 - 27,90zł

- SSX - 32,13zł

- Sonic the Hedgehog - 7,48zł

koszt całkowity: 319,24zł

ghost: 47,89zł

normalny: 111,73zł

Wszystko założone i kupione, dane karty usunięte z konta, gry gotowe
Pobierz
źródło: comment_0WvA5LjvoF2CsmKfstwYpt8jpbbAg70g.jpg
@Liquid_Snake: @PanKara: maila tylko się podaje, nie wiem jak z wyborem waluty i czy można wybrać żeby odbiorca miał daną kwotę w danej walucie (jeśli z pln na pln to oczywiście normalnie, ale jak z funtów/euro na pln to mają całe przewalutowanie po marży i nie pamiętam już jak to wyglądało bo od dawna nie używałem paypala)

@Rixin: ok
@shichibukaii: Teraz Dead Space to numero uno w temacie horrów, zwłaszcza jedynka, później już jest mniej strasznie, 2ka potrafi sprawić że podskoczysz parę razy, 3ka ponoć mnie wg kumpla ale ja na demie się pare razy strachnąłem ;) od razu uprzedzam że nie jest łatwo z platyną :)
@Liquid_Snake: to dobrze, nie lubię bardzo łatwych platyn xD

@Rixin: @PanKara: już gry ściągają. Szybko to poszło bo na gametrade.pl jak by się chciało taką ustawkę zrobić z randomami na forum to spokojnie dzień czy dwa na samo ustalanie przy dobrych wiatrach (i tam nie mają pojęcia co to ghosty są więc zawsze kupują na dwóch ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ