Wpis z mikrobloga

Ot takie spostrzeżenie mnie naszło. Namnożyło się pasożytniczych pseudo zawodów. Nic nie wnoszą, nic nie produkują, nastawione są jedynie na konsumpcję. I na ten przykład, przychodzi mi do głowy #hr #scrum #testowanieoprogramowania #couching #influencer Przecież to ludzkie dramaty są. Ja rozumiem że czasy wymagają wąskiej specjalizacji itp. Ale czy można być bardziej bezużytecznym?
  • 38
  • Odpowiedz
@Fedain: Tester nie powinien być jednocześnie autorem rozwiązania, bo będzie testował z podejściem takim jakim je tworzył i nie znajdzie tylu błędów co dobry tester.

A co do reszty zgoda, skram to rak cofający świat o kilkanaście lat w tył.
  • Odpowiedz
@Fedain: Jeśli ktoś potrafi się dobrze sprzedać, to niech idzie w jakieś te couchingi i infulencery ¯_(ツ)_/¯ Widocznie są ludzie którzy są gotowi za to płacić. A rozumiem ze rekrutacja, prawem pracy, przygotowywaniem umów, wprowadzaniem nowym pracowników, to zamiar hr maja zajmować się po godzinach pozostali pracownicy?
  • Odpowiedz
Tester nie powinien być jednocześnie autorem rozwiązania, bo będzie testował z podejściem takim jakim je tworzył i nie znajdzie tylu błędów co dobry tester.


@AgresywnyKaloryfer: Z drugiej strony po 12 latach w QA mogę potwierdzić że conajmniej 3/4 testerów i pozycji QA to bullshit jobs których równie dobrze mogłoby nie być (bez straty dla projektu)
  • Odpowiedz
@Fedain: Hr jest ptrzebny, kto by z tymi wszystkimi nerdami rozmawiał
Scrum - cos jak PM - kto tych wszystkich nerdów zbierze do kupy zeby razem - gdzie każde indywidium myśli ze jest najmądrzejsze - coś #!$%@? zrobili co ma ręce i nogi
testerzy oprogramowania - to pozostawiam bez komentarza
couch to taki infulencer na sterydach, jak spotkasz dobrego to moze wiele zmienic w twoim zyciu. Kazdy Team Leader powinien miec
  • Odpowiedz
@Moisze: To jest ciekawy wątek, ale nie na tą rozmowę :D

@Fedain: Czyli co? Kasujemy działy QA.(nie wiem czy wiesz, ale QA to nie tylko testowanie oprogrogramowania, ale np walidacja pracy maszyn przemysłowych, która robiona jest po to, żebyś teraz takie wysrywy mógł pisać na działającym kompie :) )

To jest tak ograniczone myślenie, że nawet ciężko je skomentować, czy starać się naprostować. Wali mi tutaj frustratem, któremu się nie
  • Odpowiedz
sportowiec

Bądź zajebisty w robieniu czegoś co nie ma żadnego zastosowania. Zarabiaj miliony.

Sport to nic innego jak cyrk gdzie ogląda się ekstremalnych ludzi.


@Czimchik: jak nie ma zastosowania jak dostarcza rozrywkę xD O aktorach i piosenkarzach rozumiem że myślisz tak samo xd
  • Odpowiedz
@Fedain: Jak testowanie oprogramowania ma być bezużyteczne? Opie ogarnij się

A tak ogólnie to żadna nowość. Zawsze było tak, że od wykonywania "prawdziwej pracy" byli niskoopłacani poddani, a elita zajmowała się wymyślnym czerpaniem zysków z pasożytowania na tych poddanych. Weź sobie np. takie średniowiecze, gdzie uprawa roli i rzemieślnictwo wnosiły jakąś wartość dla społeczeństwa, a jakieś dworskie urzędasy, poborcy podatkowi czy kapłani nie robili nic praktycznego a żyli jak pączki w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Termowizjer: Pracowałem w czymś takim i potem mnóstwo błędów wychodziło na produkcji ale góra zadowolona bo czas nie był marnowany na naprawianiu xD
  • Odpowiedz
@Fedain: W dobrych czasach to normalne. Prawo popytu i podaży. Skoro ktoś ma pieniądze i ma chęć Ci płacić za Twój coaching czy wysrywy na instagramie, to czemu nie skorzystać?
Recesja zweryfikuje kto jest potrzebny, a kto mniej ¯\_(ツ)_/¯

  • Odpowiedz