Wpis z mikrobloga

@JanekPrzegryw: hhc-o jest legalne? W sumie dziwne bo jeśli byłoby legalne to jestem pewien, że rynek byłby tym zalany, a tak to jakieś pojedyncze oferty na allegro i olx, hhc-o może podchodzić pod środki zastępcze, więc firmy chyba nie będą ryzykować
  • Odpowiedz
@hempmont: Tak trochę sobie o tym poczytałem i w sumie mam taki wniosek, że lepsze od cbd w działaniu medycznym, ale wiadomo to nowy produkt, więc z tą szkodliwością też niewiadomo. Potencjał jakiś tam jest, może być tak że będzie działał zbliżenie do zwykłego zioła i zdelegalizują albo się okaże że to zwykły syf i będzie afera że dzieciaki kupują dopalacze przez internet, madki i Janusze się zesrają i tyle
  • Odpowiedz
@Pioter1987: "W naturalnej roślinie konopi nie stwierdziliśmy obecności HHC-O. Jest to nowy kannabinoid, który pośrednio pochodzi z konopi. Jest konwertowany z HHC-heksahydrokannabinolu i staje się wersją octanową."

"HHC-O jest bardzo nowym kannabinoidem i nie przeprowadzono wystarczających badań, aby zbadać jego wpływ na organizm." - To powinno zamykać dyskusję na temat tego czy @dutchtherapy powinno stosować tę substancję w produktach.
  • Odpowiedz
@Pioter1987: miałem napisać to co @Dostaje_raka_na_YouTube:

Hcco nie jest droga do legalizacji, jest to nowa substancja i dla większości osób będzie to po prostu nowy narkotyk/dopalacz. W świetle prawa hcc jest zakazane, czy hcco jest nie wiem, nie było oświadczenia GIS w tej kwestii, jeszcze.

Oczywiście za kilka lat hhc może być stosowane w leczeniu wielu chorób, a równie dobrze może być zakazane bo będzie szkodliwe.
  • Odpowiedz
@Pioter1987: ja nawet skończyłem chemię.

Cytując Wikipedię:

Syntetyk to wytwór syntetyczny (sztuczny), otrzymany w procesie syntezy, niewystępujący w naturze.


HCC występuje w naturze, ale uoctowienie go tworzy nową substancje(HCC-0), która już jest syntetyczna.
  • Odpowiedz
@Pioter1987: Cbd występuje w konopiach, ale w mniejszej ilości niż cbda, ale to bez znaczenia.

Cbda czy thca to formy kwasowe i za pomocą na przykład temperatury przechodzą w THC/CBD, nie ma tutaj procesu syntezy.

Synteza polega na tworzeniu z dwóch związków jakiegoś innego (tak w
  • Odpowiedz
@Dostaje_raka_na_YouTube: tak, ponieważ obecne olejki konopne działające na zasadzie 0.2%THC to dobry kompromis. Prawnie to funkcjonuje.

HHCO niestetety to śliski temat, przedewszystkimi, że względu prawnego.

Co do samego hhc czy hhco to nie wiem, nie mam informacji żadnych na temat ich działania, skutków ubocznych itp.
  • Odpowiedz