Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
czesc mirki, mam pytanko. Otoz od ponad 10 lat zamieszkuje za granica (tu mam prace, oplacam podatki). W Polsce o tyle o ile mi wiadomo posiadam dosc znaczne dlugi. W niedawnym czasie otrzymam spadek po zmarlej babci oraz pieniadze z procesu o ubezpiecznie- to bedzie cos kolo 500tys zl. I tutaj pojawia sie pytanie: z uwagi ze nie mam pojecia ile tych dlugow mam to czy moge zarejestrowac sie na BIK i to sprawdzic tak zeby nie wzbudzilo to zainteresowania moim potencjalnym zadluzeniem (wiem, ze dlugi sie przedawaniaja)...na ten moment otworzylem polskie konto i komornik mi nie wszedl. to chyba dobry znak?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62d44f7fbb3ff8883ce084f2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 8
OP: sa dlugi za czynsz w komunalnym mieszkaniu, jakies bzdurne raty za interenet z UPC itd. jeblem wszystko ktoregos dnia i wyjechalem... to wszystko sprzed ponad 10 lat. Moj ojciec mial podobna sytuacja (tez mieszka za granica) otworzyl konto w Polsce pare tygodni temu i cyk- 60k zl mu komornik zajal. obawiam sie ze mnie moze czekac taki sam los. jak ktos wyzej polecil- sprawdze sobie tego BIK-a
---

Ten komentarz
@AnonimoweMirkoWyznania: jesteś życiową dupą wołową. Raz się zadłużyłeś i teraz jak Bozia dała szanse wzywając babcię do siebie to już szukasz możliwości jak #!$%@?ć sytuację po raz drugi. DŁUGI SIĘ SPŁACA. Widać jaki ojciec taki syn, na szczęście długi nie tak latwo sie przedawniają, myślisz że po 10 latach ktoś machnie ręką? Co to jest 10 lat, typie. Wierzyciele prędzej będą szukać kasy po rodzinie, nie daj Boże gdzieś tam uroniles
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Malachitowa_Laka_Morza: Nie rób mu wody z mózgu, większość standardowych długów przedawnia się po dwóch albo trzech latach, może spać spokojnie po dziesięciu latach zostają chyba tylko te skarbowe i bankowe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dług z tytułu debetu na koncie bankowym – przedawnia się po 2 latach,przedawnienie długu za usługi telekomunikacyjne (np. rachunku za abonament telefoniczny) – wynosi 3 lata,przedawnienie długu czynszowego – wynosi 3 lata (dotyczy to opłat za mieszkanie spółdzielcze, komunalne, lokatorskie, czynszu wobec wspólnoty itp.).niezapłacony mandat – przedawnia się po 1 roku,przedawnienie długu wobec ZUS – następuje po 5 latach,zaległości podatkowe – przedawniają się po 5 latach,przedawnienie długu alimentacyjnego – alimenty wobec osoby