Wpis z mikrobloga

Jeśli na tym śmiesznym zeit koncie mam na minusie 170h to znaczy że gdy załóżmy jutro zadzwonię do agencji i mówię że zwalniam się tak o, to takowa agencja sobie potrąci te -170h z poprzedniego miesiąca i takim sposobem pracowałem ostatni miesiąc za darmo? Dodam jeszcze że te -170h zostało wpisane jak przez miesiąc nie mieli żadnej roboty dla mnie i zgodnie z umową powinni za to zapłacić, więc zapłacili i jednocześnie wpisali - 170h na konto mimo że nie jest to zgodne z prawem #niemcy
  • 11
@voltovnik: dopiero doczytałem edit. To nie ma znaczenia, jeżeli nie było pracy musi zapłacić za ten czas(oczywiście o ile to faktycznie był brak pracy). Nie mogą sobie od tak wpisać minus godzin. Pierwszy lepszy sąd pracy ich wyśmieje.
@Haddi właśnie to samo wywnioskowałem z tego co czytałem na niemieckich stronach o prawie pracy, tylko właśnie mam taką sytuację że mialem plan popracować do końca miesiąca żeby wleciała jeszcze ostatnia wypłata cała, a nie bawić się w sądy pracy przed wakacjami... A tak to teraz czuję jakbym robił za darmo i potrąca cała wyplate z tego miecha, więc zastanawiam się czy dalej tam robić do końca czy zakończyć to jutro i
@voltovnik: to już zależy od Ciebie, najlepiej byłoby rozmówić się z pracodawcą, w razie potrzeby iść do prawnika po pismo( min. Wyrok Landesarbeitsgericht Rheinland-Pfalz z 15.11.2011 oraz prawo Bürgerlichen Gesetzbuch (BGB) § 615). Oczywiście wszystko zależy od tego, czy będą chcieli robić problemy.