Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Są jacyś #aplikanci notarialni? #notariusz u której pracuję zaproponowała mi „dłuższą współpracę”, sam zaś jestem zainteresowany aplikacją notarialną. Jak w praktyce wygląda aplikacja notarialna i czy jest to gra warta świeczki, czy lepiej jednak wyspecjalizować się w jakiejś dziedzinie, rzucić #praca w notarialnej i zostać radcą w #korpo?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62d3eec7bb3ff8883ce07bd6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 10
@kocot: W gruncie rzeczy praca notariusza jest całkiem w porządku i pozwala żyć godnie i wygodnie, jak już się rozkręci swój biznes. A nawet pracując dla kogoś jako zastępca notarialny (uprawnienia jak notariusz, tyle że brak własnej kancelarii, a co za tym idzie mniejsze koszty) można osiągnąć niezłe przychody.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: Jestem po skończonej aplikacji notarialnej. We wrześniu podchodze do egzaminu zawodowego. Na wstępie poradzę ci nie słuchać osób które nie wiedzą jak ta praca naprawdę wygląda. Mają mylne wyobrażenie o tym zawodzie. Zresztą się nie dziwię, bo idąc na aplikację sam takie mialem tzn.bezstresowa i lekka praca, dobre zarobki, czego chcieć więcej. Myślę że większość osób na temat pracy notariusza myśli że pisze sobie umowę na wzorze i bierze za
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
DrapieżnyJanusz: @rejentJanochaJan Dyplomatycznie, jednak w praktyce zastępca notarialny jest w stanie zarobić tyle, ile radca lub więcej i nie musi otwierać własnej kancelarii. Wystarczy, że pracuje u innego notariusza.

---


Zaakceptował: Eugeniusz_Zua

@AnonimoweMirkoWyznania: Ale radca też nie musi otwierać swojej kancelarii wystweczy że będzie pracował u innego radcy, lub gdzieś po urzędach. Może też otworzyć swoja działalność i przy okazji wykonywać zlecenia dla większej kancelarii. Notariusz ma dwie opcje albo własna
UwielbianaObywatelka: @rejentJanochaJan nie tak dawno widziałem ofertę dla zastępcy notarialnego za 5-10k (takie były widełki, więc zależne od doświadczenia zapewne). Jasne, radca prawny może sobie "dorabiać", ale w jego przypadku wręcz wskazanym jest zahaczyć się w większej korpokancy, gdzie inglisz na C1 to absolutne minimum z wymagań. W przeciwnym razie pozostaje praca w małej kancy za bezcen. Notariusz nie musi spełniać takich wymagań. Zastępca bardzo często pracuje w kancy, w której
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
UwielbianaObywatelka: @rejentJanochaJan nie tak dawno widziałem ofertę dla zastępcy notarialnego za 5-10k (takie były widełki, więc zależne od doświadczenia zapewne). Jasne, radca prawny może sobie "dorabiać", ale w jego przypadku wręcz wskazanym jest zahaczyć się w większej korpokancy, gdzie inglisz na C1 to absolutne minimum z wymagań. W przeciwnym razie pozostaje praca w małej kancy za bezcen. Notariusz nie musi spełniać takich wymagań. Zastępca bardzo często pracuje w kancy, w której praktykował.
@AnonimoweMirkoWyznania @rejentJanochaJan : 5-10 k miesięcznie za 5 lat studiów, 3,5 płatnej aplikacji i egzamin zawodowy to spoko? Niestety podobną pensje można wyciągnąć w "korpo" czy innych większych firmach, mając zdecydowanie mniejszą odpowiedzialność i nie zdając takiego egzaminu, do którego niestety czasami trzeba podchodzić kilka razy, więc dochodzą kolejne lata nauki.