Wpis z mikrobloga

Kilka dni temu była tu dyskusja o dopłatach do węgla, durnych założeniach tej ustawy i o tym że rząd będzie zwalał winę na złych prywaciarzy za to że węgiel drogi albo że go nie ma. I co? Nie trzeba było czekać do jesieni, to już się zaczęło xd źli prywaciarze nie chcą z własnej kieszeni dorzucić do tony węgla po 2 tysiące złotych i potem prosić się, żeby za kilka miesięcy rząd im łaskawie cześć tej kasy oddał.

#bekazpisu #bekazprawakow #gospodarka #polityka #inflacja
źródło: comment_1658047806G32Oi9Td3UCFWIoruB2FZe.jpg
  • 57
@Filipterka25: gdybyś wierzył w to co piszesz to byś się założył o konto - prosta sprawa. Jesteś wiec zwykłym gościem co ma w interesie promowanie danej grupy politycznej. Nie wiem może Ci posadę ktoś obiecał gdy Donald Łgarz dojdzie do władzy.
@Filipterka25: a Tuska owszem był węgiel ale importowany z Rosji. Wszak jak mówił twój idol - Z Rosją można robić interesy.

Cóż, za Tuska nie było inflacji 17%....

No nie było ale za to też nie było niczego a siła nabywcza była 30% niższa niż obecnie.

Tak, będę się z jakimś pokemonem z pisu zakładał o konto xD....

Bo nie masz jaj.
a Tuska owszem był węgiel ale importowany z Rosji. Wszak jak mówił twój idol - Z Rosją można robić interesy.


@ediz4: tak, z ruskimi można było robić interesy. Nie wolno było się od nich uzależniać a to już zrobił PIS - mamy drogi gaz i nie mamy ani taniego ani drogiego węgla. I z racji że mamy słaby węgiel który średnio nadaje się do palenia w piecu to musimy kupić go
tak, z ruskimi można było robić interesy. Nie wolno było się od nich uzależniać a to już zrobił PIS - mamy drogi gaz i nie mamy ani taniego ani drogiego węgla. I z racji że mamy słaby węgiel który średnio nadaje się do palenia w piecu to musimy kupić go więcej niż ruskiego.


@aarahon: pis się uzależnił od ruskich buhahahahahha. Skąd wy te brednie bierzecie bo jest dokładnie odwrotnie.

z tym
No i dlatego w PO obowiązuje doktryna Neumanna, broni się Grodzkiego jak niepodległości a Misiewicz ma sprawy karne na pęczki. Tak było.


@ediz4: W kwietniu 2017 r. został pełnomocnikiem PGZ ds. komunikacji, dwa dni później umowa została rozwiązana za porozumieniem stron ze skutkiem natychmiastowym. Dwa lata później Misiewicz został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z prowadzonym przez prokuraturę w Tarnobrzegu śledztwem dotyczącym niegospodarności, powoływania się na wpływy oraz fałszowania
Skąd wy te brednie bierzecie bo jest dokładnie odwrotnie.


@ediz4: czy bez ruskiego węgla jesteśmy w stanie zaspokoić energetycznie polaków? W węgiel po 1400 zł za tonę do końca lipca?
Czy bez ruskiego gazu butla 11kg dalej będzie kosztowała 45 zł w ciągu najbliższego miesiąca?
Czy paliwo wróci do 5 zł/l w ciągu miesiąca?

Ja mogę zarabiać tyle co za Tuska (czyli połowę mniej) bo za wypłatę mogłem kupić węgiel na
@e_m_p: MOL jest węgierski, nie rosyjski. Komiczne jest to: totalna opozycja mocno przesadza trąbiąc o powiązaniach MOL-u z Rosjanami, a przywódca tejże opozycji był gotów opchnąć Lotos Rosjanom. A Kaczyński nie chciał w Polsce Łukoila. A neuropki wierzą, że PiS to rosyjskie pachołki. XD
W kwietniu 2017 r. został pełnomocnikiem PGZ ds. komunikacji, dwa dni później umowa została rozwiązana za porozumieniem stron ze skutkiem natychmiastowym. Dwa lata później Misiewicz został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z prowadzonym przez prokuraturę w Tarnobrzegu śledztwem dotyczącym niegospodarności, powoływania się na wpływy oraz fałszowania dokumentów przy okazji zawierania umów przez Polską Grupę Zbrojeniową SA. W konsekwencji w czerwcu ub.r. wraz z pięcioma innymi osobami, został oskarżony w tej
czy bez ruskiego węgla jesteśmy w stanie zaspokoić energetycznie polaków? W węgiel po 1400 zł za tonę do końca lipca?

Czy bez ruskiego gazu butla 11kg dalej będzie kosztowała 45 zł w ciągu najbliższego miesiąca?

Czy paliwo wróci do 5 zł/l w ciągu miesiąca?

Ja mogę zarabiać tyle co za Tuska (czyli połowę mniej) bo za wypłatę mogłem kupić węgiel na całą zimę i zostało mi na jedzenie, w tej chwili mogę
W sytuacji gdzie pis faktycznie opycha Lotos MOLowi, wrzucanie tej wypowiedzi jako kompromitacji Tuska jest komiczne xD


@e_m_p: jprdl jak człowiek ze zdrowym mózgiem może takie bzdury wypisywać. MOL ani nie kupuje Lotosu ani nie jest rosyjski xD. MOL kupuje stacje Lotosu a 30% samej rafinerii kupuje Saudi Aramco. Nie wiem czy wy to robicie nieświadomie czy macie tak przeprane mózgi że w to wierzycie.
@vrim: no właśnie, sam Tusk mówił o ostrożności i powściągliwości a tymczasem pis uzależnił kraj od ruskiego węgla i gazu. Tymczasem my płacimy teraz za butle 11 kg tyle co trzy lata temu za butle 33 kg. Tymczasem paliwo mamy po 8 zł.

MOL jest węgierski, nie rosyjski.


@vrim: dlatego w razie czego nie można odebrać Lotosu proruskim węgrom a nie byłoby z tym problemu gdyby był ruski.

Nie będzie.
a 30% samej rafinerii kupuje Saudi Aramco


@ediz4: A mamy gwarancję, że Saudi Aramco nie odsprzeda swoich udziałów Ruskim? Jest na to jakiś mechanizm w umowie, czy pozbawiamy się kontroli?
sam Tusk mówił o ostrożności i powściągliwości


@aarahon: Dlatego temu człowiekowi nie warto ufać.

Tymczasem my płacimy teraz za butle 11 kg tyle co trzy lata temu za butle 33 kg. Tymczasem paliwo mamy po 8 zł.


@aarahon: Tak, międzynarodowy kryzys energetyczny to wina PiS-u. XD

w razie czego nie można odebrać Lotosu proruskim węgrom


@aarahon: Na razie to większość stacji Lotosu, a nie Lotos, który ma zostać połączony
no właśnie, sam Tusk mówił o ostrożności i powściągliwości a tymczasem pis uzależnił kraj od ruskiego węgla i gazu. Tymczasem my płacimy teraz za butle 11 kg tyle co trzy lata temu za butle 33 kg. Tymczasem paliwo mamy po 8 zł.


@aarahon: iksdee. Jak PiS mógł uzależnić Polskę od gazu jak importujemy je z Rosji od kilkudziesięciu lat?

dlatego w razie czego nie można odebrać Lotosu proruskim węgrom a nie
A mamy gwarancję, że Saudi Aramco nie odsprzeda swoich udziałów Ruskim? Jest na to jakiś mechanizm w umowie, czy pozbawiamy się kontroli?


@wilku88: Mamy. Była już o tym mowa że jest taki zapis w umowie. A nawet jakby to co im by było z 30% udziałów?
@ediz4: To dobrze, że o to zadbali, bo słyszałem to jako argument przeciwko fuzji. A kto będzie miał pozostałe 70%? Nie ma ryzyka, że jakieś OFE + te 30% da większość?
@wilku88: Orlen a kto niby?

Nie ma ryzyka, że jakieś OFE + te 30% da większość?.....

Nie ma bo w statucie Orlenu jest zapis o uprzywilejowanej roli państwa. Poza tym udział państwa po fuzji wzrośnie do 35%. Po fuzji z PGNiG o ile do niej dojdzie ma wzrosnąć do ponad 50%.
"Przecież to przykuku właśnie napisałem. Misiewicz ma masę spraw bo nikt go nie broni tak jak PO swoich broni i broniło."
@ediz4: PO normalnie tłukło po swoich, nawet więcej niż PIS, gdyż prokuratura nie była w ich rękach. Różnica jest taka, że za PO były przestępstwa, a teraz prokurator nie widzi podstaw do wszczęcia dochodzenia. Do Misiewicza dobrali się, ale dziennikarze. Dopiero po dostarczeniu dowodów prokuratura musiała podjąć śledztwo. W obu
Dlatego temu człowiekowi nie warto ufać.


@vrim: Jesteś odklejony od rzeczywistości ...

Tak, międzynarodowy kryzys energetyczny to wina PiS-u. XD


@vrim: ... skoro piszesz takie głupoty ...

Na razie to większość stacji Lotosu, a nie Lotos, który ma zostać połączony z Orlenem


@vrim: ... i jeszcze do tego kłamiesz ...

No, to dopiero byłaby manifestacja przywiązania do praworządności


@vrim: a także wypowiadasz się w sposób proruski w sprawach
na przykład bez zapewnienia sobie ciągłości dostaw na całe zapotrzebowanie zmieniali umowę na niekorzystną i oddali ruskim możliwość dyktowania cen


@aarahon: bzdura. Nic takiego nie miało miejsca. Zmiana mechanizmu naliczanie cen jest efektem wyroku trybunału arbitrażowego który de facto Gazprom zaskarżył i przegrał.

Do tego spowolnili polskie górnictwo dzięki czemu nie mamy wystarczającej ilości węgla na tę zimę dla gospodarstw domowych nie mówiąc już że cena węgla przebije co najmniej trzykrotnie
bzdura. Nic takiego nie miało miejsca


@ediz4: to czemu gminy cegłów i mrozy zostały odcięte od gazu w kwietniu? To czemu ceny gazu wzrosły skoro były zależne od ceny ropy?

Spadek wydobycia ma miejsce od 40 lat - głównie ze względu na głębsze pokłady i mniejsze zatrudnienie w górnictwie.


@ediz4: co nie dzieje w czechach gdzie wyjeżdżają polscy górnicy.

Piszesz o jakimś MOL-u jak potłuczony.


@ediz4: pokaż mi mój
to czemu gminy cegłów i mrozy zostały odcięte od gazu w kwietniu? To czemu ceny gazu wzrosły skoro były zależne od ceny ropy?


@aarahon: Że co znowu wymyśliłeś? Ceny gazu na giełdach wzrosły o ponad 100% - temu.

co nie dzieje w czechach gdzie wyjeżdżają polscy górnicy.....

Nie dzieje się? Ty jesteś normalny?
Co z kopalniami w Czechach?

CSM w Stonawie na Zaolziu, ostatnia kopalnia węgla kamiennego w Czechach nie zakończy
Ceny gazu na giełdach wzrosły o ponad 100% - temu.


@ediz4: no a jak mogły wzrosnąć skoro były powiązane z ceną ropy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie dzieje się? Ty jesteś normalny? Co z kopalniami w Czechach?


@ediz4: No nie dzieje się. Tam kopalnie były likwidowane do stanu w którym możliwe będzie jej szybkie uruchomienie w rękach prywatnych. Polscy górnicy brali kasę za odejście z kopalni,
Na razie to większość stacji Lotosu, a nie Lotos, który ma zostać połączony z Orlenem

@vrim: ... i jeszcze do tego kłamiesz ...


@aarahon: Co w tym fragmencie mojego komentarza to nieprawda?

Piszesz że człowiek który w handlu z ruskimi nakazuje ostrożność i powściągliwość nie jest warty zaufania


@aarahon: Bo nie jest warty zaufania. A kiedyś mówił całkiem rozsądnie, nawet obiecywał liberalizację gospodarki, obniżki podatków. Jak się okazało, podczas
No nie dzieje się. Tam kopalnie były likwidowane do stanu w którym możliwe będzie jej szybkie uruchomienie w rękach prywatnych. Polscy górnicy brali kasę za odejście z kopalni, kupowali nowy samochód albo mieszkanie i wyjeżdżali do Czech pracować dalej a kopalnie pozostawały w rękach państwa które nie mogło nic więcej z nimi zrobić. Obecnie jedna kopalnia u nich będzie w stanie zapewnić węgiel dla mieszkańców na tę zimę, u nas tego węgla
Co w tym fragmencie mojego komentarza to nieprawda?


@vrim: lotos jako rafineria nie ma zostać połączony z orlenem. 70% lotosu ma zostać połączone z orlenem.

A był gotów sprzedać Rosjanom Lotos. Czy to wg Ciebie nie byłoby uzależnienie od Rosji?


Wszystko zależy od warunków a przypadkiem nie był gotów sprzedać lotosu USA? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No, na podstawie mętnych domniemań


Co na podstawie mętnych domniemań?

Podobnie
Pokaż fragment gdzie napisałem o błędzie prokuratury xD pokaż że cie psim mlekiem nie karmili że takie kłamstwa gadasz. No pokaż xD....

Proszę. Już którys raz Cię łapię na bzdurach z których po chwili się wycofujesz.

Chyba że chodzi ci o trzeci proces gdzie prokuratura nie postawiła mu zarzutów mimo dowodó


@aarahon:

umowa z gazpromem podpisana za PO uzależniała cenę gazu od między innymi ceny ropy oraz zobowiązywała gazprom do dostaw
Chyba że chodzi ci o trzeci proces gdzie prokuratura nie postawiła mu zarzutów mimo dowodó


@ediz4: gdzie tam jest napisane że prokuratura popełniła błąd?

Pokaż gdzie napisałem że popełniła błąd, dawaj.

Nic się nie zmieniło tam w kontekście przesyłanych ilości gazu.


@ediz4: czego łżesz ? xD Wcześniej mieliśmy zakontraktowaną minimalną ilość gazu i musieliśmy za dostawę zapłacić nawet jeśli jej nie odebraliśmy ale dostawy były zakontraktowane na około 70 -