Wpis z mikrobloga

Kilka dni temu była tu dyskusja o dopłatach do węgla, durnych założeniach tej ustawy i o tym że rząd będzie zwalał winę na złych prywaciarzy za to że węgiel drogi albo że go nie ma. I co? Nie trzeba było czekać do jesieni, to już się zaczęło xd źli prywaciarze nie chcą z własnej kieszeni dorzucić do tony węgla po 2 tysiące złotych i potem prosić się, żeby za kilka miesięcy rząd im łaskawie cześć tej kasy oddał.

#bekazpisu #bekazprawakow #gospodarka #polityka #inflacja
enzojabol - Kilka dni temu była tu dyskusja o dopłatach do węgla, durnych założeniach...

źródło: comment_1658047806G32Oi9Td3UCFWIoruB2FZe.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
Dlatego temu człowiekowi nie warto ufać.


@vrim: Jesteś odklejony od rzeczywistości ...

Tak, międzynarodowy kryzys energetyczny to wina PiS-u.
  • Odpowiedz
na przykład bez zapewnienia sobie ciągłości dostaw na całe zapotrzebowanie zmieniali umowę na niekorzystną i oddali ruskim możliwość dyktowania cen


@aarahon: bzdura. Nic takiego nie miało miejsca. Zmiana mechanizmu naliczanie cen jest efektem wyroku trybunału arbitrażowego który de facto Gazprom zaskarżył i przegrał.

Do tego spowolnili polskie górnictwo dzięki czemu nie mamy wystarczającej ilości węgla na tę zimę dla gospodarstw domowych nie mówiąc już że cena węgla przebije co najmniej trzykrotnie pułap z zeszłego roku, do tego elektrownie mają podnieść ceny za prąd więc po kieszeni dostaną też posiadacze pomp ciepła.....

Spadek wydobycia ma miejsce od 40 lat - głównie ze względu na głębsze pokłady i mniejsze zatrudnienie
  • Odpowiedz
bzdura. Nic takiego nie miało miejsca


@ediz4: to czemu gminy cegłów i mrozy zostały odcięte od gazu w kwietniu? To czemu ceny gazu wzrosły skoro były zależne od ceny ropy?

Spadek wydobycia ma miejsce od 40 lat - głównie ze względu na głębsze pokłady i mniejsze zatrudnienie w
  • Odpowiedz
to czemu gminy cegłów i mrozy zostały odcięte od gazu w kwietniu? To czemu ceny gazu wzrosły skoro były zależne od ceny ropy?


@aarahon: Że co znowu wymyśliłeś? Ceny gazu na giełdach wzrosły o ponad 100% - temu.

co nie dzieje w czechach gdzie wyjeżdżają polscy górnicy.....

Nie dzieje się? Ty
  • Odpowiedz
Ceny gazu na giełdach wzrosły o ponad 100% - temu.


@ediz4: no a jak mogły wzrosnąć skoro były powiązane z ceną ropy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie dzieje się? Ty jesteś normalny?
  • Odpowiedz
Na razie to większość stacji Lotosu, a nie Lotos, który ma zostać połączony z Orlenem

@vrim: ... i jeszcze do tego kłamiesz ...


@aarahon: Co w tym fragmencie mojego komentarza to nieprawda?

Piszesz że człowiek który w handlu z ruskimi nakazuje ostrożność i powściągliwość
  • Odpowiedz
No nie dzieje się. Tam kopalnie były likwidowane do stanu w którym możliwe będzie jej szybkie uruchomienie w rękach prywatnych. Polscy górnicy brali kasę za odejście z kopalni, kupowali nowy samochód albo mieszkanie i wyjeżdżali do Czech pracować dalej a kopalnie pozostawały w rękach państwa które nie mogło nic więcej z nimi zrobić. Obecnie jedna kopalnia u nich będzie w stanie zapewnić węgiel dla mieszkańców na tę zimę, u nas tego węgla zabraknie.


@aarahon: Bo u nich się nie pali tyle węglem co u nas. Mało połowe energii że źródeł niskoemisyjnych w tym atomu.

z terminem do 2026 roku i chodzi Ci o kopalnię węgla kamiennego bo kopalnie węgla brunatnego działają dalej.....

Dopiero co klepałeś że w Czechach nie ma spadku wydobycia jak zamknęli wszystkie kopalnie z wyjątkiem jednej której przedłużono warunkowo eksploatacje. Motasz
  • Odpowiedz
Co w tym fragmencie mojego komentarza to nieprawda?


@vrim: lotos jako rafineria nie ma zostać połączony z orlenem. 70% lotosu ma zostać połączone z orlenem.

A był gotów sprzedać Rosjanom Lotos. Czy to wg Ciebie nie byłoby uzależnienie od
  • Odpowiedz
Pokaż fragment gdzie napisałem o błędzie prokuratury xD pokaż że cie psim mlekiem nie karmili że takie kłamstwa gadasz. No pokaż xD....

Proszę. Już którys raz Cię łapię na bzdurach z których po chwili się wycofujesz.

Chyba że chodzi ci o trzeci proces gdzie prokuratura nie postawiła mu zarzutów mimo dowodó


@
  • Odpowiedz
Chyba że chodzi ci o trzeci proces gdzie prokuratura nie postawiła mu zarzutów mimo dowodó


@ediz4: gdzie tam jest napisane że prokuratura popełniła błąd?

Pokaż gdzie napisałem że popełniła błąd,
aarahon - > Chyba że chodzi ci o trzeci proces gdzie prokuratura nie postawiła mu zar...
  • Odpowiedz
gdzie tam jest napisane że prokuratura popełniła błąd?


@aarahon: Jesli prokuratura nie stawia zarzutów pomimo dowodów to jest to błąd prokuratury. Proste.

czego łżesz ? xD Wcześniej mieliśmy zakontraktowaną minimalną ilość gazu i musieliśmy za dostawę zapłacić nawet jeśli jej nie odebraliśmy ale dostawy były zakontraktowane na około 70 - 80 % naszego zapotrzebowania. Teraz było to 40% dzięki czemu już przygotowywali się do reglamentacji gazu którego ceny wzrosły dwukrotnie bo cenę mógł dyktować gazprom od którego nie dostaliśmy żadnego odszkodowania a jedynie zwrot za nadpłacony gaz który i tak im przelaliśmy w momencie gdy podnieśli ceny.....

Co to są za kosmiczne bzdury!! zmniejszenie z 70% na 40% ma być złe. Pomijam że nic takiego w aneksie nie było. Gazprom jakieś ceny dyktuje. Co to kurna za debilizmy. O czym Ty bredzisz. Jakiego kurna nie dostaliśmy odszkodowania skoro dopiero się proces rozpoczął. Ja nie wiem czy Ty masz coś nierówno że takie kretynizmy wypisujesz czy TY naprawdę w
  • Odpowiedz
Jesli prokuratura nie stawia zarzutów pomimo dowodów to jest to błąd prokuratury. Proste.


@ediz4: nie ponieważ może być to celowe działanie a nie błąd.

Co to są za kosmiczne
  • Odpowiedz
wklejasz tylko link potwierdzający to co napisałem :)


@aarahon: Chyba w twoich urojeniach. Fragment który wrzuciłem obala twoje wszystkie brednie

Jaki proces, o czym ty bredzisz?
  • Odpowiedz
Fragment który wrzuciłem obala twoje wszystkie brednie


@ediz4: nie robi tego :) Nigdzie nie ma tam mowy o żadnym odszkodowaniu :)

Gazprom zerwał umowę, PGNiG będzie się z nimi
  • Odpowiedz
@aarahon:

nie robi tego :) Nigdzie nie ma tam mowy o żadnym odszkodowaniu :)....

Odszkodowanie będzie za zerwanie umowy. Gazprom zapłacił prawie 6 mld złotych za obliczanie ceny które według Ciebie było dla Polski dobre. Ty serio musisz być z Tworek.

Jerzy Kwieciński, prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa potwierdził właśnie, że Gazprom wywiązał się z umowy i przelał 1,5 mld dolarów, czyli ponad 5,9 mld złotych na konto polskiego koncernu. To efekt wyroku Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie z 30 marca 2020 r. W ramach wyroku rosyjski gigant musi zwrócić nadpłatę za kupiony przez
  • Odpowiedz
Gazprom zapłacił prawie 6 mld złotych za obliczanie ceny które według Ciebie było dla Polski dobre. Ty serio musisz być z Tworek.


@ediz4: Czyli ceny za butle gazu propan butan (zależna od ceny LNG z gazpromu!) w okolicach 50 zł są według ciebie złe a ceny w okolicach 110 zł są dobre? xD

totalny bełkot. Starczy marnowania czasu na Ciebie


@ediz4: wycieczki osobiste gdy brak argumentów, jak ja
  • Odpowiedz