Wpis z mikrobloga

Kilka dni temu była tu dyskusja o dopłatach do węgla, durnych założeniach tej ustawy i o tym że rząd będzie zwalał winę na złych prywaciarzy za to że węgiel drogi albo że go nie ma. I co? Nie trzeba było czekać do jesieni, to już się zaczęło xd źli prywaciarze nie chcą z własnej kieszeni dorzucić do tony węgla po 2 tysiące złotych i potem prosić się, żeby za kilka miesięcy rząd im łaskawie cześć tej kasy oddał.

#bekazpisu #bekazprawakow #gospodarka #polityka #inflacja
enzojabol - Kilka dni temu była tu dyskusja o dopłatach do węgla, durnych założeniach...

źródło: comment_1658047806G32Oi9Td3UCFWIoruB2FZe.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
tak, z ruskimi można było robić interesy. Nie wolno było się od nich uzależniać a to już zrobił PIS - mamy drogi gaz i nie mamy ani taniego ani drogiego węgla. I z racji że mamy słaby węgiel który średnio nadaje się do palenia w piecu to musimy kupić go więcej niż ruskiego.


@aarahon: pis się uzależnił od ruskich buhahahahahha. Skąd wy te brednie bierzecie bo jest dokładnie odwrotnie.

z
  • Odpowiedz
Co ma znaczenie analfabeto czy wzrósł czy spadł

@ediz4: Ale jesteś głupiutki. Nie przejmuj się. Mój syn ma 6 lat, i też jest taki głupiutki. Ale on z Tego wyrośnie...
  • Odpowiedz
No i dlatego w PO obowiązuje doktryna Neumanna, broni się Grodzkiego jak niepodległości a Misiewicz ma sprawy karne na pęczki. Tak było.


@ediz4: W kwietniu 2017 r. został pełnomocnikiem PGZ ds. komunikacji, dwa dni później umowa została rozwiązana za porozumieniem stron ze skutkiem natychmiastowym. Dwa lata później Misiewicz został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z prowadzonym przez prokuraturę w Tarnobrzegu śledztwem dotyczącym niegospodarności, powoływania się na wpływy oraz
  • Odpowiedz
Skąd wy te brednie bierzecie bo jest dokładnie odwrotnie.


@ediz4: czy bez ruskiego węgla jesteśmy w stanie zaspokoić energetycznie polaków? W węgiel po 1400 zł za tonę do końca lipca?
Czy bez ruskiego gazu butla 11kg dalej będzie kosztowała 45 zł w ciągu najbliższego miesiąca?
Czy paliwo wróci do 5 zł/l w ciągu
  • Odpowiedz
@e_m_p: MOL jest węgierski, nie rosyjski. Komiczne jest to: totalna opozycja mocno przesadza trąbiąc o powiązaniach MOL-u z Rosjanami, a przywódca tejże opozycji był gotów opchnąć Lotos Rosjanom. A Kaczyński nie chciał w Polsce Łukoila. A neuropki wierzą, że PiS to rosyjskie pachołki. XD
  • Odpowiedz
W kwietniu 2017 r. został pełnomocnikiem PGZ ds. komunikacji, dwa dni później umowa została rozwiązana za porozumieniem stron ze skutkiem natychmiastowym. Dwa lata później Misiewicz został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z prowadzonym przez prokuraturę w Tarnobrzegu śledztwem dotyczącym niegospodarności, powoływania się na wpływy oraz fałszowania dokumentów przy okazji zawierania umów przez Polską Grupę Zbrojeniową SA. W konsekwencji w czerwcu ub.r. wraz z pięcioma innymi osobami, został oskarżony w tej
  • Odpowiedz
czy bez ruskiego węgla jesteśmy w stanie zaspokoić energetycznie polaków? W węgiel po 1400 zł za tonę do końca lipca?

Czy bez ruskiego gazu butla 11kg dalej będzie kosztowała 45 zł w ciągu najbliższego miesiąca?

Czy paliwo wróci do 5 zł/l w ciągu miesiąca?

Ja mogę zarabiać tyle co za Tuska (czyli połowę mniej) bo za wypłatę mogłem kupić węgiel na całą zimę i zostało mi na jedzenie, w tej chwili mogę kupić węgiel za całą swoją wypłatę od ręki ale muszę jechać tam ze swoją przyczepką bo dowożą dopiero jak ktoś tonę zamówi.


@aarahon: Nie będzie. A to piszesz żeby Polska zrezygnowała z sankcji
  • Odpowiedz
W sytuacji gdzie pis faktycznie opycha Lotos MOLowi, wrzucanie tej wypowiedzi jako kompromitacji Tuska jest komiczne xD


@e_m_p: jprdl jak człowiek ze zdrowym mózgiem może takie bzdury wypisywać. MOL ani nie kupuje Lotosu ani nie jest rosyjski xD. MOL kupuje stacje Lotosu a 30% samej rafinerii kupuje Saudi Aramco. Nie wiem czy wy to robicie nieświadomie czy macie tak przeprane mózgi że w to wierzycie.
  • Odpowiedz
@vrim: no właśnie, sam Tusk mówił o ostrożności i powściągliwości a tymczasem pis uzależnił kraj od ruskiego węgla i gazu. Tymczasem my płacimy teraz za butle 11 kg tyle co trzy lata temu za butle 33 kg. Tymczasem paliwo mamy po 8 zł.

MOL jest węgierski, nie rosyjski.


@vrim: dlatego w razie czego nie można odebrać Lotosu proruskim węgrom a nie byłoby z tym problemu
  • Odpowiedz
a 30% samej rafinerii kupuje Saudi Aramco


@ediz4: A mamy gwarancję, że Saudi Aramco nie odsprzeda swoich udziałów Ruskim? Jest na to jakiś mechanizm w umowie, czy pozbawiamy się kontroli?
  • Odpowiedz
sam Tusk mówił o ostrożności i powściągliwości


@aarahon: Dlatego temu człowiekowi nie warto ufać.

Tymczasem my płacimy teraz za butle 11 kg tyle co trzy lata temu za butle 33 kg. Tymczasem paliwo mamy po 8
  • Odpowiedz
no właśnie, sam Tusk mówił o ostrożności i powściągliwości a tymczasem pis uzależnił kraj od ruskiego węgla i gazu. Tymczasem my płacimy teraz za butle 11 kg tyle co trzy lata temu za butle 33 kg. Tymczasem paliwo mamy po 8 zł.


@aarahon: iksdee. Jak PiS mógł uzależnić Polskę od gazu jak importujemy je z Rosji od kilkudziesięciu lat?

dlatego w razie czego nie można odebrać Lotosu proruskim węgrom a nie byłoby z tym problemu gdyby był ruski.....

Jakiego kurna Lotosu. MOL kupuje stacje Lotosu a nie lotos. Lotos i to 30% kupuje
  • Odpowiedz
A mamy gwarancję, że Saudi Aramco nie odsprzeda swoich udziałów Ruskim? Jest na to jakiś mechanizm w umowie, czy pozbawiamy się kontroli?


@wilku88: Mamy. Była już o tym mowa że jest taki zapis w umowie. A nawet jakby to co im by było z 30% udziałów?
  • Odpowiedz
@ediz4: To dobrze, że o to zadbali, bo słyszałem to jako argument przeciwko fuzji. A kto będzie miał pozostałe 70%? Nie ma ryzyka, że jakieś OFE + te 30% da większość?
  • Odpowiedz
@wilku88: Orlen a kto niby?

Nie ma ryzyka, że jakieś OFE + te 30% da większość?.....

Nie ma bo w statucie Orlenu jest zapis o uprzywilejowanej roli państwa. Poza tym udział państwa po fuzji wzrośnie do 35%. Po fuzji z PGNiG o ile do niej dojdzie ma wzrosnąć do ponad 50%.
  • Odpowiedz
"Przecież to przykuku właśnie napisałem. Misiewicz ma masę spraw bo nikt go nie broni tak jak PO swoich broni i broniło."
@ediz4: PO normalnie tłukło po swoich, nawet więcej niż PIS, gdyż prokuratura nie była w ich rękach. Różnica jest taka, że za PO były przestępstwa, a teraz prokurator nie widzi podstaw do wszczęcia dochodzenia. Do Misiewicza dobrali się, ale dziennikarze. Dopiero po dostarczeniu dowodów prokuratura musiała podjąć śledztwo. W
  • Odpowiedz