Wpis z mikrobloga

@Gandezz: Z tego powodu podziwiam Red Bulla. Firma od słodzonej wody z cukrem każe wąchać opary swojego bolidu gigantom motoryzacji z całą infrastrukturą, olbrzymim doświadczeniem i tradycjami w motorsporcie. Ciekawe w jakim stopniu ten sukces to zasługa samego Adriana Neweya. Jeśli on jest technologicznym architektem, to wypełnia trochę taki romantyczny mit indywidualisty-geniusza, w opozycji do korpo-motoryzacji które ze swoimi sztywnymi regułami, kulturą korporacyjną, mielą czasem potencjał ludzi na drobne.
  • Odpowiedz
@Leel00: pamiętam jak były popularne w Warszawie te samochodziki Red Bulla. Znajoma miała taką pracę ze jezdziła po imprezach, rozdawała Red Bulle i robiła zdjęcia. Nawet spoko jej płacili ale mówiła że po jakimś czasie miała dość #!$%@? ludzi, bo nie mogła pić alko.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Gandezz: Przypomniałeś mi o tym "dziennikarzu" który napisał felieton o bezsensowności Formuły 1 argumentując między innymi tym, że ideą zespołów F1 jest wygraç w niedziele i sprzedać samochody w poniedziałek, zapominając chociażby o Williamsie i Red Bullu, którzy nie produkują samochodów drogowych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Gandezz: tem mem o ile śmieszny to jednak z punktu widzenia historii mało trafny. McLaren pierwsze auto drogowe wybudował 23 lata po debiucie w F1 a złota era tego sportu to czasy kiedy wybiło się wiele zespołów prywatnych które na wiele lat zdominowały te wszystkie zespoły fabryczne.
  • Odpowiedz
@kolegaBob: Idea żywcem wyjęta sprzed 1966 roku, później Cosworth za kasę Forda wyprodukował silnik DFV który sprawił, że Ferrari na wiele lat zapomniało jak się wygrywa wyścigi bo zaczęła się era prywatnych zespołów. Pokłosiem tamtej zmiany było to, że Bernie Ecclestone dorwał się do władzy w F1 i ją zreformował.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@samdydio: magia ( ͡º ͜ʖ͡º)
@mystery_26: nie twierdzę że nie, zresztą - zgadza się, ukradłem, ale tylko głupi by nie skorzystał. Trzeba było pilnować! ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Leel00: ooo tego to nie wiedziałem xD
@
  • Odpowiedz