Wpis z mikrobloga

TL;DR


Cześć #uk postanowiłem po raz ostatni wesprzeć się waszą pomocą w podjęciu decyzji odnośnie mojego powrotu do UK (w poniedziałek mam dać w firmie znać co zadecydowałęm).
3 lata temu wróciłem do Polski po prawie 7 latach w Anglii. Akurat wykończyłem mieszkanie a w firmie brata miała się pojawić pozycja, na którą pasowałem idealnie. W tej chwili pracuję już prawie 3 lata w tym miejscu (robię trochę IT, trochę obsługę klienta), zaliczyłem 2 awanse i jestem planowany na 3, moje średnie zarobki w skali roku to 4k/m netto (do tego side-hustle 500zł). Mieszkanie bezczynszowe, nie mam kobiety, psa ani kredytu - więc coś mi tam zostaje. Największy minus to brak znajomych na miejscu i bardzo utrudnione poznawanie nowych ludzi (miasto powiatowe, lvl 35).
W UK mam znajomych, dodatkowo liczę na to, że uda się od czasu do czasu ustawić z kimś z #londyn na jakąś kawę czy inne bezalkoholowe akcje. Wracając wpadam do starej pracy z pocałowaniem ręki (fabryka, ale możliwe, że uda się załapać coś z IT w tle), mieszkam na pokoju i cieszę się wielkomiejskim życiem ;) (w stylu budżetowym).

Jak waszym zdaniem (i mam tutaj świadomość, że trzeba raczej zgadywać) rozwinie się w najbliższym roku/dwóch sytuacja w Polsce i UK i gdzie w związku z tym waszym zdaniem lepiej będzie mieszkać?

Co polecacie?

  • Zostać w Polsce 18.8% (37)
  • Wyjechać do UK 81.2% (160)

Oddanych głosów: 197

  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Chlopek__Roztropek: UK #!$%@? trochę, ale polska też wiec w sumie bez różnicy, a lepiej płacą. Jeśli serio zależy ci na wielkomiejskim życiu to jedź do UK. Twoje dzieci też ci podziękują jak będą się wychowywać na wyspach a nie w Polsce.
  • Odpowiedz
@Chlopek__Roztropek: moim zdaniem spokojnie mozesz wrocic do UK nie do fabryki. Masz jakies doswiadczenie, duzo prac wymaga, zeby byc troche tylko ogarnietym, bez znania jakis super specyficznych szczegolow dla konkretnej pozycji na ktora aplikujesz. Byc moze bedziesz musial odbyc sporo rozmow, ale na pewno trafisz na jakas spoko firme, i kogos kogo przekonasz, mimo ze nie masz transferowalnego doswiadczenia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Chlopek__Roztropek: IT dobrze przędzie; duże firmy co prawda zmniejszyły rekrutację przed nadciągającym kryzysem ale ludzie z doświadczeniem są ciągle poszukiwani;
Tak jak pisał @Wujek_Fester - podrasuj LinkedIn; ustaw lokalizację na Londyn, zaznacz tickboxa 'szukam pracy' i możesz spokojnie szukać będąc w Polsce. Rekruterzy sami Cię namierzą

Jak chcesz to mogę Ci przejrzeć profil i doradzić co i jak (pomagam rekrutować testerów a moja różowa jest HRem więc coś tam
  • Odpowiedz
@Chlopek__Roztropek: mam znajomych i tu i tu (specyficzna bańka, dużo korpoludków w tym z dyplomami z UK jak ja więc to nie jest reprezentatywne, IT też sporo) i jednak w Londynie mam więcej tych na pokojach xd z językiem to rozumiem chociaż w IT to z samym ang sobie w wielu miejscach poradzisz, inna sprawa czy chcesz żyć bez lokalnego języka, ja bym też nie chciał więc rozumiem.
  • Odpowiedz
@Chlopek__Roztropek: wracaj do uk, ale nie do fabryki. Robisz trochę w it, trochę obsługi klienta, masz doświadczenie i chcesz wracać na stanowisko wyrobnicze? Masz chyba jakąś mentalność biedaka... ogarnij sobie normalną pracę i wróć do uk, będziesz dobrze żyć.
  • Odpowiedz