Wpis z mikrobloga

@Bartholomaeus nie wiem skąd to wychwalanie lat 90, byłem dzieciakiem pamiętam te wszystkie pegasusy, całe dnie na rowerze, beztroskie szczęśliwe życie, ale z perspektywy czasu na pewno nie wróciłbym się do tamtych lat. Bida aż piszczała, nierówne chodniki, bazarowosc na każdym kroku. Nostalgia nostalgią ale trzeba mieć narypane w głowie żeby mówić, że kiedyś to były czasy, a teraz nie ma czasów.
@L3stat: Ludziom nostalgia wypala mózg i nie myślą przez to racjonalnie. Prawda taka, że tamte lata były #!$%@?, a dzieci mają tendencję do upiększania rzeczywistości. W późniejszych latach ludziom się wydaje, że było jakoś zajebiście, bo mają w pamięci te "ulepszone" wspomnienia.

Jakby jednak się zastanowić to te lata dla przeciętnego człowieka naprawdę były złe i nikt racjonalny nie chciałby do nich wracać. Zauważyłem często pod teledyskami jakichś zespołów z lat
@Bartholomaeus: lata 90 to kawał #!$%@?, a ludzie którzy z nostalgią je wspominają albo mają postępującą demencję albo głosują na PiS.

Moim ulubionym wehikułem do tamtych czasów, który perfekcyjnie pokazuje polacki syf są stare odcinki Podróży Kulinarnych Makłowicza (prawie wszystkie odcinki dostępne są na youtubie). Tutaj przykładowo Makłowicz pokazuje syf Warszawy lat 90', a jak to nagrywał to były to już późne lata 90 (kiedyś było jeszcze gorzej):