Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki,
robił ktoś trasy motocyklowe w prowincji Ha Giang w Wietnamie (lub inne, kilkudniowe), w ostatnich latach(2020+)? Jak wygląda sprawa z prawem jazdy? Faktycznie są kontrole? I pytanie o stopień trudności - bez doświadczenia skuterowego, z odważną różową damy radę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#azja
#motocykle
#wietnam
  • 14
@bdm_bq: ja jeździłem blisko bo w Sa Pa. Jeździliśmy cały dzień. Jeździłem z założeniem, że jakby co daję w łapę. Nie pamiętam czy ten hint dostałem w Wietnamie czy w Indonezji, ale brzmiał on na zasadzie - dajesz równowartość 100zł, jak on mówi 200zł to ty mówisz, że chcesz mandat i wtedy wymiękają.

Pierwszy raz jeździliśmy w Indonezji. Wtedy miałem jakieś bodajże może 32 lata, a jeździłem wcześniej jak miałem 13
@bdm_bq: my tam standardy raczej objeżdżaliśmy z góry na dół. Sa Pa, Hanoi, Ha long, Nha Trang, Saigon. Sa Pa fajnie bo chill. Saigon fajnie bo taki typowy miejski chaos. Spoko, ale Indonezja bardziej mi się podobała. Może dlatego, że była pierwsza
  • 0
@prostynick: My jesteśmy bardziej górscy stąd Wietnam (i z cen biletów które na Indonezję są teraz chore). Indonezja kojarzy mi się bardziej turystycznie, i trasy trekkingowe są chyba mniej wymagające. Ale też gdzieś tam w planach ;) Dzięki
@Spearo: jasne, chociaż pewnie ciężko doświadczenie z Alp czy Kaukazu przełożyć na Wietnamską dżunglę ;) myślisz że listopad to dobry czas na północny Wietnam? co byś określił jako "must see" na północy?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bdm_bq: nie wiem, przyjechałem tutaj żyć i pracować, przez te kilka lat cały czas odkrywam coś nowego w swojej okolicy

na północy jeszcze nie byłem;) ale jest tam zimą wilgotno i chłodno

jeśli chodzi o doświadczenia z gór nieporosnietych dżunglą, będą miały tylko częściowe przełożenie. Ale jak macie olej w głowie, to spokojnie dacie radę

Uważajcie na gwałtowne wezbrania wody, zdarzają się nawet bez widocznych opadów. Obowiązkowo trochę lin na dłuższe
@bdm_bq: właśnie wróciłem, zrobiłem trochę rozszerzoną Ha Giang Loop (z zaliczeniem Cao Bang wzdłuż chinskiej granicy). Widoki petarda, główna trasa widokowo przekozak, ale klimat lepszy przy włóczeniu się po trochę mniej popularnych trasach (szczególnie Meo Vac - Cao Bang, tudzież interior w granicach samej pętli). Ja bym w 2 osoby na jednym sprzęcie nie jechał, ale sporo ludzi tak robi. Co do doswiadczenia - ja bym zdecydowanie potrenował przed wyjazdem -
  • 0
@hankel: Dzięki. Właśnie najbardziej przypałowa sprawa z ubezpieczeniem w razie czego i dlatego też się wahamy. Zrobienie prawka do tego czasu raczej nie wchodzi w grę. Jaki miałeś plan na resztę wycieczki? Polecisz coś jeszcze na Północy? Jakieś niebezpieczne sytuacje na tej trasie Cię spotkały?
@bdm_bq: Jestem raczej kiepski w planowaniu więc tu raczej nie pomogę ;) Bilety kupiłem 2 dni przed wylotem i risercz robiłem w trasie. Miałem ograniczone pole manewru z lotami i powrót z Sajgonu. Oprócz Pętli byłem jeszcze w Hanoi, Halong Bay/Cat Ba/Lan Ha, więc nie za wiele. No i Sajgon na koniec. Ja byłem w czasie wietnamskich wakacji więc bylo sporo lokalnych turystów. Z doswiadczenia:
- Hanoi podobało mi się bardziej