Wpis z mikrobloga

Historyczne moment: Joe Biden zbija żółwia z Mohammedem bin Salmanem, następcą tronu Arabii Saudyjskiej

Dzisiaj po południu Joe Biden wylądował na lotnisku w saudyjskiej Dżeddzie, nad Morzem Czerwonym. Witał go m.in. Mohammed bin Salman, następca tronu Arabii Saudyjskiej, którego amerykański wywiad uznał za zleceniodawcę zabójstwa Dżamala Chaszukdżiego, w reakcji na co Biden nazwał Królestwo Arabii Saudyjskiej pariasem i zapowiedział reorientrację polityki USA wobec Królestwa.

Wojna na Ukrainie, niemożność osiągnięcia porozumienia z Iranem w sprawie reaktywacji JCPOA i rozbudowa stosunków przez Arabię Saudyjską z Rosją i Chinami zmusiły Bidena do zmiany swoich kalkulacji politycznych i podjęcia próby naprawy stosunków z Saudami.

O tym co Bidena chce uzyskać i jakie znaczenie ma ta wizyta dla regionu rozmawiałem wczoraj z Markiem Stefanem i Pawłem Pokrzywińskim w ramach programu Układ Sił. Poniżej link do naszej rozmowy. Polecam, bo imho rozmowa wyszła bardzo przyjemna i lekka, a jednocześnie ciekawa i omawiająca wiele regionalnych problemów.

Rozmowa: https://www.youtube.com/watch?v=vPnbBayDMBI

PS Raport z Ukrainy w niedzielę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bliskiwschod #izrael #arabiasaudyjska #lagunacontent - autorski tag ( ͡° ͜ʖ ͡°)
JanLaguna - Historyczne moment: Joe Biden zbija żółwia z Mohammedem bin Salmanem, nas...

źródło: comment_16579147862Pbi9zxt9kJs6J33Hg8O75.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • 2
@Aguirre_gniew_brzozy już kiedyś w sumie robiłem "coming out", bo wrzucałem linki do rozmów ze mną ( ͡º ͜ʖ͡º) Szkoda tylko że w tym przypadku dali mi złe zdjęcie, z czasów lockdownu, jakieś+10 kilo. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz