Wpis z mikrobloga

Jak byście podeszli do tematu treningu siłowego raz w tygodniu?
Pozostałe treningi w tygodniu to 2x trening kondycyjny/wytrzymałościowy i 1x trening bardziej techniczny pod konkretne umiejętności w innej dyscyplinie.
Więcej treningów nie uda się wcisnąć, max to 4 tygodniowo.
Da się w jakiś sensowny sposób budować siłę takim jednym treningiem? A może zrezygnować z jednego kondycyjnego i robić dwa siłowe w tygodniu?
Jaki schemat progresji stosować w przypadku jednego treningu?
Do tej pory siłowo trenowałem 2x w tygodniu, jeden trening z mniejszym ciężarem i trochę większą objętością (3x5 + ćwiczenia akcesoryjne) a w drugim trochę większy ciężar zakończony serią 1x3 blisko maxa treningowego, do tego miałem 2 treningi kondycyjne/wytrzymałościowe.
Wyniki w bojach to obecnie 100/130/150 kg.
#mikrokoksy
  • 3
@ciezka_rozkmina: Startujesz? Jak wyglada sezon? Jaka dyscyplina? Nie za mało jednostek na specyfikę (technikę) sportu?

Da się coś zbudować jednym treningiem jeżeli jesteś cały czas w ruchu i dyscyplina wymaga użycia trenowanych cech. Z tym, że to trochę mało i ciężko o ciągłość adaptacji i progres będzie powolny. Możesz podejść do tematu blokowo i np miesiąc - dwa leciec 2-3 siłowe w tygodniu, 1 kondycyjny, im bliżej startu/sezonu tym więcej pracy
@bdm_bq: Trenuję tylko amatorsko, rekreacyjnie. Te treningi pod dyscyplinę to pod biegi OCR czyli technika przejść przez przeszkody. Na razie wydaje mi się, że jeden tygodniowo wystarczy ale może faktycznie miesiąc przed startem przycisnę 2x na tydzień.
Podejście blokowe w sumie ma sens w moim przypadku bo nie planuję startować w biegach częściej niż powiedzmy 3-4 razy w roku i po takim biegu mógłbym trochę więcej treningów poświęcić na trening siłowy.
@ciezka_rozkmina: To blokowo podejdź do tematu długofalowo, a mezocykle w bloku siłowym przy dwóch jednostkach siłowych ustal metodą sprzężoną i pracuj nie tylko nad siłą maksymalną ale też np. nad wytrzymałością siłową i wrzuć tam elementy specyfiki ocr - elementy gimnastyki, wzmocnienie chwytu, brzucha etc.