Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
Otwieram tag #kolordobranynaoko w którym będę opisywał jak wygląda praca od kuchni w mieszalni lakierów.

Jeśli jesteście ciekawi zagadnień związanych z procesem dobierania koloru, śmiało piszcie.

Pracuje na systemach RM, Baslac i Duxone. Są to systemy rozcieńczalnikowe.
Dodatkowo w ofercie mam lakiery przemysłowe: matowe i w połysku, akrylowe, poliuretanowe, epoksydowe.
Dodatkowo w ofercie są lakiery na drewno i mdf.

Na zdjęciu dwa mieszalniki z pigmentami do lakierów samochodowych i przemysłowych.
W komentarzach krótka fotorelacja z doboru i mieszania kolorów.

#motoryzacja #motocykle #lakiernictwo #kolordobranynaoko
Pobierz Przemegowy - Otwieram tag #kolordobranynaoko w którym będę opisywał jak wygląda praca...
źródło: comment_1657878218cL5wcai0wEGI17El03sjRt.jpg
  • 16
@Przemegowy: Powiedz mi dlaczego jak oddałem moje bmw e36 do ASO na naprawę drzwi to jak je polakierowali to odcień odstawał. Czy lakiernie biorą tylko kod oryginalnego koloru i nie kombinują ze spektrometrem by dobrać kolor do starszego auta z nieco już spłowiałym lakierem?

W lakierni mi pokazali że zależnie od techniki natrysku mogą wyjść 3 różne odcienie - pokazali próbki z ich testów

Dlaczego lakiernia marek premium powiedziała mi że
@cwlmod: Z tego co brat mi mówił to zalezy od sposobu nakładania lakieru bezbarwnego. Potrafi "rozlac" lakier na szkło tam gdzie fabrycznie było tak robione, np maska, a resztę robić tą morkę