Wpis z mikrobloga

#komornik #prawo
Witam. Wygrałem sprawę sądową z nieuczciwą firmą która mi sprzedała kiedyś smartfon za 1699zl, a który z powodu usterki reklamowałem w styczniu na koniec gwarancji z tytułu rekojmi.
Sprawa się skończyła 4 miesięczną przepychanką gdzie firma twierdziła że reklamacji nigdy nie otrzymała .
Ja miałem na wszystko dowody, przez co na poczatku kwietniu zalozylem sprawę sądową, którą wygrałem.
Sąd nakazał natychmiastową zwrot kwoty za smartfon.
Firma się nie odwołała, wręcz olała zupełnie sprawę tak jak robiła to od początku.
Najpierw że nie mamy pańskiego plaszcza i co nam pan zrobi, a teraz jak widać że co z tego że jest wyrok, co nam Pan zrobi.

W całej sprawie pomaga mi od początku lokalny rzecznik praw konsumenta, właśnie otrzymałem
Odpis orzeczenia z klauzulą wykonywalności.

Rzecznik kazał mi się z tym udać do komornika, ale lokalny komornik mi wyjaśnił, że się tą sprawą nie może zająć, gdyż my jesteśmy z miasta na Podkarpaciu, a cała sprawa sądową jak i firma jest z Warszawy. Komornik kazał mi się skontaktować z jakimś komornikiem w Warszawie.

Rzecznik nic o tym nie wiedział, więc piszę tutaj aby poprosić o wskazówki i ogólnie z prośbą o pomoc i informację jak tę sprawę załatwić.
Ktoś mnie informował o kosztach komorniczych w okolicach tysiąca złotych, które potem miały by być ściągnięte z konta pozwanego, a następnie dopiero niby zwrócone wraz z zasadzoną przez sąd kwotą oraz odsetkami.

Czy to że sprawa się rozchodzi o kwotę poniżej 2 tysięcy złotych może mi sprawę utrudnić, np że żaden komornik za tak małą kwotę się nie będzie chciał tego podjąć? Czy to prostsza sprawa?

Mam serdecznie tego dość, od stycznia nie mam ani kasy ani smartfona. Wygrałem sprawę sądową i chcę odzyskać co moje.
  • 6
  • Odpowiedz
@gipson_90: piszesz do 1 lepszego komornika właściwego miejscowo wniosek o wszczęcie egzekucji i tyle. wzorów wniosku jest masa w necie. jak chcesz dokładniejszych info, podeślij krs pozwanego na priv.
  • Odpowiedz
  • 3
@gipson_90 Po złożeniu wniosku komornik wezwie Cię o zaliczkę, myślę, że 80-150 zł. Jeżeli egzekucja będzie skuteczna to zwróci Ci zaliczkę i wyegzekwowana kwotę. Jak będzie bezskuteczna to obciąży Cię dodatkowo kwota 150 zł. Zapłacone przez Ciebie kwoty będziesz mógł egzekwować ponownie, jeżeli będziesz chciał kiedyś jeszcze raz wszczynać postępowanie u komornika.
  • Odpowiedz
@Matti92: Nie okłamał. I nie okręgu, tylko rewiru lub z konkretnej apelacji, o ile dana kancelaria spełnia wymogi i może takie sprawy przyjmować - najpewniej i tak to inna apelacja niż opa, więc wszystko się zgadza. @soul nie zapłaci 150 zł w przypadku umorzenia jako bezskuteczna, bo jest wierzycielem pierwotnym oraz tytuł wykonawczy nie jest starszy niż 2 lata.
  • Odpowiedz