Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 284
Takie cos dla krabów Geosesarma chłop zrobił - tylko jeszcze kryjówek dzis dodam. Szkoda ze za nisko torf dalem, tak by woda herbaciana nie byla no ale trudno (na zdjęciu bardziej herbaciana niz w rzeczywistości). Jutro przyjeżdża obsada, wiec nie omieszkam się pochwalić
#terrarystyka #akwarystyka
Z.....1 - Takie cos dla krabów Geosesarma chłop zrobił - tylko jeszcze kryjówek dzis ...

źródło: comment_1657867876pPUuk7n6qpmdp4XK1iWYnY.jpg

Pobierz
  • 34
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@daddyissues_: o, serio? Ja widze sporo do poprawy ale to byłoby wiecej roboty niz robienie tego od zera wiec jest jak jest xD. Ja też chciałem mieć kraby od dłuższego czasu, chociaż nie bylo to do końca planowane teraz - myslalem by zrobic standardowe akwarium, ale jako iż mnie mirki nastraszyły że akwarium z w sumie nieznanego źródła moze sie rozkleic czy cos (bo to akwarium za darmo bylo xD) to
Hodowałem kilka lat kraby tęczowe, straszne syfiarze, niszczyciele i śmierdziele. Wyrywały sobie nogi z dupy, bo to bardzo terytorialne zwierzątka. Kończyny zjadały, a reszta odpadów zwierzęcych i pokarmowych lądowała w wodzie i rozkładała się jeśli nie została uprzątnięta na czas. A to zaraz odbijało się na stanie wody, jej przejrzystości i zapachowi. Skomplikowane akwarium/terrarium, większa ilość kryjówek, zwłaszcza tych pod wodą - nie sprzyja dobrej filtracji wody.
Ale może u Ciebie będzie
@Manfromnysa86: Czytałam że tęczowe to właśnie najbardziej terytorialne i agresywne kraby. Tymczasem spider np potrafią być na tyle łagodne że w znajomej hodowli siedzą z rybami i krewetkami. Gdybym nie czytała że must have to 60 l, kawałek lądu i jakaś lepsza filtracja po której krab nie będzie się wspinał to już bym miała.

@Zgrywus1: Daj znać co z tymi roślinami bo chętnie w przyszłości zrobiłabym sobie krabarium ale z