Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Mircy mam problem, październiku 2021 kupiłem pralkę Beko PWUV7646XME i na początku czerwca zaczęła się lać niemiłosiernie woda spod pralki. Wezwałem fachowca od serwisu Beko, bo pralka nówka i niech gwarancja się tym zajmie. Przyjechał serwisant i zdziwienie - dziura w zbiorniku. Fachura mówi, że nie ma pojęcia skąd taka wielka dziura, ale to uszkodzenie mechaniczne, więc Beko najpewniej nie uzna gwarancji. No i stało się jak szanowny pan przewidział. A notatce z serwisu odnotowane, że dziura w zbiorniku, ale jakim cudem ona powstała to już nie ma informacji. Także odwołałem się od decyzji, co zostało znowu przez Beko odrzucone. Uruchomiłem wiec w Media Expert, gdzie pralka była zakupiona, procedurę reklamacji w ramach rękojmi - ponownie odmowa. Powołali się na tę samą ekspertyzę, nikt inny pralki nie oglądał.
Zgłosiłem sprawę do Powiatowego Rzecznika Konsumentów, a do Media Expert zgłosiłem ponownie odwołanie i czekam dalej.

Może ktoś podpowie co można jeszcze zrobić? Ktoś będący w temacie może mógłby się wypowiedzieć czy jest w ogóle jakaś szansa naprawę czy wymianę pralki przez sklep/producenta?

Przecież to patologia, że prawidłowo użytkowana pralka psuje się po 7 miesiącach i wszyscy umywają ręce.

Wspomnę, że wg fachowca koszt naprawy równa się kosztowi nowej pralki.

Pozdrawiam cieplutko.

#pralka #elektronika #prawakonsumenta #agd #remontujzwykopem #zalesie #pomocy #prawo
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@torbi: nie mam zdjęcia, gość z serwisu pralkę skręcił, a podczas jego wizyta żona była w domu. Nie będę jej teraz rozkręcał, by nie dawać ewentualnego powodu, do którego się można dodatkowo przyczepić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kepucz: ja kiedyś przy przeprowadzce nie miałem śrub i rozwaliłem bęben plastikowy to zakleiłem żywicą - np zestaw naprawczy do zderzaków, chodziła jeszcze z 6 lat ( )
Taki protip jak Ci nie naprawią
@case25: Ludzie rozklejają bębny, wymieniają łożyska. Ja bym się bał że to puści i zaleje sąsiadów, ale Twoja robota to 2lvl do przodu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@case25: a rozkręcałeś to jakoś szczególnie czy od zewnątrz machnąłeś? Oczytałem się elektrody i faktycznie piszą o takich sposobach, także jak wszystko zawiedzie to będę partyzantkę robił chyba
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kepucz: od zewnątrz, ale obejrzyj dokładnie żeby każda rysuje pokryć. I przed klejeniem porządnie przeszlifuj papierem 100-120 i odtlusc acetonem, a później nie żałuj warstw maty na wszelki wypadek
@Kepucz: zbiorniki pralek robi się z polipropylenu, klejenie tego jest problematyczne ale takie tworzywo można "spawać", ludziki od naprawy zderzaków samochodowych ci to ogarną gdy dyskusje z mm/producentem zawiodą..

w praktyce wystarczy mieć hot-air jak do lutowania elektroniki i trochę tworzywa PP, wpychasz to dziury i grzejesz gorącym powietrzem aż się stopi na jednolitą masę