Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wypadłem dawno z obiegu i orientowania się co do sprzętu i potrzebuje Waszej porady. Chodzi mi po głowie złożenie kompa, który wykorzystywany będzie hybrydowo praca (programowanie po godzinach, jakieś proste projekty SketchUp, bez obróbki filmów/grafik) + proste gierki jak sims3/4 różowej i jakieś starsze tytuły. Generalnie gram na konsoli, więc tutaj tylko gry, które źle się ogrywa na Xboxie.

Myślałem o Ryzenie 5600g - zintegrowana grafika powinna wystarczyć na takie Simsy, a w przyszłości w razie potrzeby wyrzuciłbym dedykowaną grafikę. Warto w to się jeszcze pakować? Czytałem, że na jesień ma wyjść seria 7000 i zmieni się podstawka. Warto czekać i dopłacać do nowszej architektury, czy lepiej teraz kupić tańszą płytę, 5600g i porządne kości DDR4 (pewnie 2x16)?

#komputery
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@galencjusz: Obecnie szedlbym w intela. Jakies i5. Mobo troche drozsze, ale jest lepszy. Karty trzeba kupowac teraz. Im dalej do zimy, to bedzie drozej. Zalezy jaki budzet. Szkoda kupowac jakies rtx 2060 pod hdmi 2.0. Wazne, zeby bylo cos na 2.1 w nowszej technologii (future proof). Jest szansa, ze amd wyda zen4 na am4, takze nowa podstawka jest niewiadoma.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NielegalneKretowisko: dzięki, zwrócę uwage na hdmi w przyszlosci. Karty teraz nie chciałbym kupować, bo raczej chciałbym przeznaczyć 2-3k na zestaw bez gpu, a w tej cenie zestawu z grafiką nie kupię. Szkoda też, by dedykowany układ za 2k spał przy Simsach :) chciałbym złożyć podstawkę z uwzględnieniem ewentualnej rozbudowy o GPU w przyszłości.

Widzę, że generacja 12 Intela sobie świetnie radzi, tylko układy zintegrowane wyglądają na słabsze od tych w AMD.