Wpis z mikrobloga

hej, jutro przylatuję z żoną i chłopakami (2 i 4 lata) do #gdansk na tydzień. mam kilka pytań
1. kwaterę mamy w #gdynia, jak z lotniska sprawnie zorganizować transport na miejsce? Ogólnie nie śpieszy nam się, więc zakładam że trzeba dostać się do SKM a później jakoś dojedziemy :D Będziemy prosto z samolotu, tylko podręczne bagaże. Jako że nam się nie śpieszy to rozważamy od razu gdzieś zajechać zjeść i coś zwiedzić.
2. jakie polecacie miejsca w #trojmiasto dla takich dzieci? W planach plaża oczywiście, ale chcemy mieć jakieś zapasowe plany na gorszą pogodę. Wiadomo że ZOO w Gdańsku, Park Raegana był fajny jak ostatnio tam byłem. Mamy też kilka atrakcji na półwyspie, ale tam nie wiem czy chłopaki wytrzymają dłuższą podróż więc mile widziane atrakcje w Trójmieście :)
3. Polecacie jakieś fajne restauracje gdzie można dobrze zjeść + jest jakiś kącik dla dzieci?

Ogólnie będę pierwszy raz w Trójmieście bez swojego auta więc ciekawe jak to wyjdzie logistycznie + dwójka dzieci więc duży procent nieprzewidywalności ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#tatacontent #dzieci #wakacjewtrojmiescie #atrakcjedladzieci #wakacje #wakacjewpolsce #podrozezdziecmi
  • 16
  • Odpowiedz
@tytusprod dla dzieciaków masz Experyment w Gdyni, loopy's world w Gdańsku, mogą być jakieś eventy na górze gradowej (centrum hevelianum). Ewentualnie możesz sobie na trójmiasto.pl poszukać działu z imprezami i wrzucić filtr "dla dzieci" , zawsze coś się dzieje.
A no i oczywiście przewodnik z belki tagu #gdansk
  • Odpowiedz
  • 0
@tytusprod poważnie pojechałeś na tygodnie wczasy z rodziną do trójmiasta??? Hm... Czemu nie w jakieś ciekawsze miejsca poza granicami tego kraju??
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tytusprod: z jedzenia to Kos na widelcu polecany dla rodzin, ogólnie to dzieciowe rzeczy luknij sobie na fb albo insta dziecko w Trójmieście, ma mapę na każdą pogodę :)
  • Odpowiedz
@dzoli: @positiveVibe: dzięki wielkie za adresy, spojrzę co tam mają
@kaaban: ostatnio 3 lata temu, ale zawsze byłem autem więc nie bardzo mnie interesowały lotniska, pociągi itd. ogólnie widzę że właściwie SKM wszędzie dojadę bez problemu
@Mac02: xD lubię polskie morze, dzieci średnio znoszą podróż, jeszcze nie latały. Wolę śmignąć nad morze niż dzień męczącej podróży z dziećmi a na plaży te same Grażynki
  • Odpowiedz
@tytusprod:
Gdańsk : góra gradowa, pachołek, stocznia (chyba można wejść na dźwig, taki punkt widokowy), starówka
Sopot: molo, spacer w strone Gdyni nad morzem
Gdynia : kamienna góra, obok urzędu miasta w stronę morza jest fajny park i plac zabaw, klif orłowo,
jak pada to do aquaparku do Redy możecie pojechać
zjeść polecam pierogi w Mandu
  • Odpowiedz
@tytusprod: No spoko, z lotniska fajnie ogarnąć pkm od razu do Gdyni zamiast telepać się autobusem do wrzeszcza i potem przesiadać się. Tylko tam rozkład jest taki_-sobie, zobacz, może akurat ci podpasuje

Bonus to mega ładna trasa i atrakcja dla dzieci
  • Odpowiedz
  • 0
@tytusprod 1. Z pod lotniska dojedziesz.
2. Belka tagu nie boli
3. Są fajne miejsca ale z gówniakami ciężko, raczej mcdonald lub pizzerie typu palec do dupki czy inna kreska #!$%@? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz