Wpis z mikrobloga

@eternalzz: "ostatnimi czasy" cos tam sie w prawie pozmienialo i teraz to chyba jest legalne. Nie wiem jak to w zakladach pracy. Bo "wyrywkowe" dmuchanie bylo nie raz podwazane jako dyskryminacja. Ale tutaj dmuchaja wszyscy wiec o dyskryminacji nie moze byc mowy.

A w czyms Ci to przeszkadza?
a co np z przeszukaniem bagażnika?


@2152: Powod zatrzymania.

Nie chce mi sie teraz szukac ale jesli powodem zatrzymania bedzie kontrola pojazdu to moga se przeszukiwac. Jesli powodem zatrzymania bedzie kontrola trzezwosci to dmuchasz i tyle.

We pod uwage taka sytuacje:

Policja ma cynka ze takie a takie auto moze przewozic narkotyki itp. Zatrzymuja Cie i powod zatrzymania to nie "kontrola trzezwoosci" a kontrola pojazdu.

Maja nie miec prawa zajrzenia do
wyobraź sobie sytuację że zatrzymują wszystkich pokolei, każą dmuchać i pokazać bagażnik


@2152: Czego nie zrozumiales?

Jesli powodem zatrzymania jest kontrola trzezwosci to nie ma mowy o bagazniku.
Wszystkich zatrzymuja, dmuchanie i czesc piesni. Czego tu nie zrozumiales?

no ale z przeszukania muszą wtedy sporządzić protokół a ty możesz to potem zaskarżyć do prokuratury


@ElCidX: No ok tylko co z tego?

Serio lecialbys do prokuratury bo Ci bagaznik kazali otworzyc?
@gorzki99: to ty nie rozumiesz, serio nigdy nie zatrzymali cie na trasie i nie kazali otworzyć bagażnika po dmuchaniu?
Nawet jak zapomnialem włączyć światła i mnie zatrzymali to kazali pokazać bagażnik i nie dostałem mandatu.
to ty nie rozumiesz, serio nigdy nie zatrzymali cie na trasie i nie kazali otworzyć bagażnika po dmuchaniu?


@2152: Mnie nie zatrzymai bo nie mam prawka.

Ale z racji pracy, w samochodzie spedzam duzo czasu i robie duze ilosci kilometrow.

NIGDY przy zatrzymaniu na "dmuchanie" nikt nie kazal otwierac bagaznika. A takich zatrzyman bylo sporo. Nawet na codziennej trasie do roboty stoja na dmuchanie 2-3x w tygodniu. NIGDY nie chcieli nic
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eternalzz: Oczywiście że zgodne. Rutynowa kontrola.
I bardzo dobrze, że tak robią. Kontrola trzeźwości trwa zazwyczaj chwilę. I nawet jak przy takiej złapią chociaż jednego w stanie wskazującym to warto.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BonerBogdan: Tak mi się przypomniało. Kiedyś złapała mnie na akcje trzeźwość czeska policja. Dmuchnąłem, pokazało 0.0
Policjanci do mnie, że się bardzo cieszą że jestem odpowiedzialnym kierowcą i w związku z tym mają dla mnie dwa prezenty. Piwo bezalkoholowe i alkomat jednorazowy. Bo to ludzkie czasem przesadzić z alkoholem albo mieć ochotę na piwo. Najważniejsze, żeby wiedzieć kiedy nie wsiadać za kółko
nie znam niemieckiego prawa


@ElCidX: Ja tez nie co napisalem:

Czy mieli do tego prawo? Nie mam pojecia bo az tak w niemieckim prawie nie siedze. Czy nam korona z glowy spadla ze otwarlismy bagaznik? No nie.


Ale jakbys znal to serio bys lecial do prokuratury ze kazali Ci bagaznik otworzyc a nie mieli do tego prawa?