Wpis z mikrobloga

Jest godzina 5:15 rano gdy to piszę. Właśnie zakończyliśmy z gildią bić vykas gate3. Było trudno, uczyliśmy się od zera. Możecie sobie mówić, że to p2w, ale #!$%@? się tam znacie. Jestem pewien, że każdy kto tak #!$%@?, a dostałby do rąk przekokszoną postać, żeby mógł sobie porobić Legion Raidy wipował by jak dzik, a potem powiedział, że to wina wszystkiego tylko nie jego samego.

Czułem się znowu tak jak bym miał 15 lat i grał w #muonline z chłopakami na privie exp x1000 wiele lat temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#lostark
  • 12
@Prezydent_Polski: Nie grałem za dużo w Lost Arka, więc mogę się mylić, ale z tego co kojarzę chyba można za realną walutę kupować itemy, które mają wpływ na rozgrywkę, czy tam jakiś exp czy cokolwiek, moim zdaniem to automatycznie sprawia, że gra jest p2w, jeśli możesz za coś zapłacić i wpływa to bezpośrednio na rozgrywkę

co do lola masz oczywiście rację, w lolu nie istnieje nawet najmniejsze pay2win, bo wszystkie przedmioty
Możecie sobie mówić, że to p2w, ale #!$%@? się tam znacie

moim zdaniem to automatycznie sprawia, że gra jest p2w


@Prezydent_Polski: @hetvai7: Lost Ark z definicji jest p2w. Możliwość kupienia matsów, w tym ostatnie mocne paczki i dwie waluty to czerwona flaga i jeśli ktoś tego nie widzi to lubi czerwony lub jest daltonistą. Jednak ze względu na to, że gracze f2p nie mają blokowanego dalszego rozwoju, chętniej przystaję na
które mają wpływ na rozgrywkę,


@hetvai7: no i tu jest pies pogrzebany. Dają Ci dostęp do contentu wcześniej, ale nie wygrywają go za ciebie. Nie powiem, że nie jest to przewaga, bo jest. Niemniej, jeśli znasz systemy gry, to jako nie wydający nic gracz, zarobiłem wczoraj 35k golda, nie licząc żadnego contentu tygodniowego. To więcej niż większość moich znajomych zarobiła w miesiąc. Nie wydałem z tego nic na ulepszenia, bo zanim
@Prezydent_Polski: w porządku, rozumiem, że masz wiedzę i sposoby na rozwój w tej grze, ale co jeśli trafi się ktoś z taką samą wiedzą jak Ty i z umiejętnościami, ale na dodatek będzie jeszcze pakował w grę grube siano, nie będzie silniejszy niż Ty?

nie mam nic do lost arka, ale to bez dwóch zdań tytuł p2w, przy którym mimo wszystko dobrze się bawiłem
Możliwość kupienia matsów, w tym ostatnie mocne paczki i dwie waluty to czerwona flaga i jeśli ktoś tego nie widzi to lubi czerwony lub jest daltonistą.


@milk_outside_a_bag_of_milk: co ci po tych matsach jak nigdy nie zrobisz vykas czy valtana?

Możesz mieć iLvL na poziomie 1480 i nie mieć relic gearu chyba że osby na ilvl 1450 będą Cię carrować? Taki osobnik wyda hajs na matsy, owszem, ale nijak nie można nazwać
nie będzie silniejszy niż Ty?


@hetvai7: Będzie miał wcześniej dostęp do tego samego contentu, do którego ja otrzymam 2-3 tygodnie później. Zgadnij co? Ten gość i tak potrzebuje jeszcze 7 takich jak on żeby robić ten content i beze mnie i mnie podobnych i tak nie pogra legion raidów, wokół których jest skoncentrowany niemal cały gameplay, za dostęp do któego zapłacił kupując matsy.
@Prezydent_Polski: Zdaje się, że to kwestia tego co kto rozumie przez definicję p2w. To, co ja dziś staram sięwytłumaczyć to fakt, że osoby, które dziś kupiły duuużo matsów, i tak za 2-3 miesiące nie będą znaczyły nic, bo ci dobrzy gracze i tak zrobią legion raidy, skompletują relic gear (którego nie kupisz za matsy ani za gold) a jest on niezbędny żeby progresować dalej.
Nie zapominajmy, że w tym momencie ta
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Prezydent_Polski: Definicja p2w jest prosta, osobiste przekonania graczy niczego nie zmieniają. To, że ktoś wyda hajs i zrobi sobie gear, którego nie będzie potrafił wykorzystać, bo jest głupszy niż gołąb niczego tutaj nie zmienia. Nadal ma dostęp do dalszego kontentu (i nie, to nie jest różnica dwóch lub trzech tygodni w stosunku do gracza f2p), najwyżej sobie kupi miejsce za golda na Valtana/Vykas. I tylko o to chodzi, gra oferująca kupno
i nie, to nie jest różnica dwóch lub trzech tygodni w stosunku do gracza f2p


@milk_outside_a_bag_of_milk: im więcej jest dostępnej zawartości w grze tym ten okres jest dłuższy, to się zgadza, bo można więcej skipnąć. O ile mi wiadomo, w najbliższym czasie otrzymamy powerpassy do t3, bo te poprzednie do t2 czy o zgozo do t1 to był żart i to okrutny.

Nie zrozum mnie źle, nie jest tak że ja
@Prezydent_Polski: czyli tl;dr gra nie jest p2w, bo jak masz skilla, to ty zabijesz bossa, a gość z lepszy gearem i ilvl nie, bo tego skilla nie ma

#!$%@? tam, że żeby w ogóle MIEĆ MOŻLIWOŚĆ tego bossa bić razem z ludźmi p2w, to musisz #!$%@?ć daily na 6 altach dziennie i nie mieć życia. albo oganiczyć się do gry na jednym mainie i zabić bossa w momencie, gdy wszyscy inni
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Iliilllillilillili: a co do większego dpsu to nie mam wątpliwości kto zrobi większy. No i co z tego? Przecież to nie jest pvp a tam gdzie jest gear nie ma znaczenia. Czy o to chodzi żeby robić większy dps? Nie. Kto tego nie rozumie nigdy nie będzie się w tej ani w żadnej innej grze dobrze bawił, bo nawet w tytułach całkowicie pozbawionych p2w zawsze będzie większa ryba. Zastanawiajace skąd w