Wpis z mikrobloga

#pracbaza #biuro

Bola was oczy od pracy przy komputerze? Mialem dzis mocne zmeczenie a dopiero drugi dzien tak pracuje... z tego co czytalem jest dobra metoda na to 20-20-20 czyli co 20 minut spedzic 20 sekund na patrzeniu na daleki obiekt zeby oczy mogly odpoczac I 20 second na np zamkniecie oczu.

Zmienie tez jutro czcionki na troche wieksze. Co do ustawien monitora ustawie cieple barwy i troche obnize jasnosc I kontrast lepiej miec wysoki czy niski?

Dzis caly dzien spedzony na wideokonferencjach mnie rozbroil a ostatnia godzine zasypialem jak nie pamietam kiedy
  • 13
@pakujmandzur: da się, ale to nie to samo. Okulary pozbywają się negatywu również z otaczającego cię świata. Biuro, światła etc. Całe życie miałem wrazliwe oczy - wizyta w jakims centrum handlowym to była bolączka przez ilość i jakość swiatla. Krople nawilżające coś tam dawały, ale jesli były pod reką. Okulary z filtrem radzą sobie z tym genialnie i nie muszę się martwic o reminder w postaci 20 sekund co 20 minut.
poza tym weź pod uwagę, że nie zawsze patrzysz i pracujesz na swoim sprzęcie dopasowanym pod ciebie. Ja muszę mieć obraz taki jaki być powinien - bez sztucznego zmieniania go na ciepły, bo grafika etc. Lepiej ściągnąć oksy na pół sekundy zeby ocenić stan faktyczny, niż przestawiać ustawienia monitora XD
@pakujmandzur: robią.
Kumpela w pracy ma wzrok bez wady i nosi wlasnie do pracy. Ja to dlugo olewalem, ale powiekszajaca się plusowa wada zmusiła mnie do zakupu oksów i generalnie to była najlepsza decyzja ever. Poza tym, że lepiej widze rzeczy z bliska, to jeszcze mam ten bajer, że chroni mi oczy. Poza robotą chroni me oczy przed jewanymi światłami w rossmanie i innych ultra-świetlnych miejscach. Polecam. Sztuczki 20s na 20