Wpis z mikrobloga

Ale mnie #!$%@? załatwianie spraw w PL. Założyłem firme. Dzisiaj poszedłem do zusu złożyć wniosek o objęcie mnie ubezpieczeniem zdrowotnym i ulgą na start i pytałem się urzędniczki to mówi, że ubezpieczenie zdrowotne mnie już obejmuje od pory podjęcia działalności gospodarczej.

Wchodzę na internetowe konto pacjenta i pisze, że nie przysługuje mi prawo do ubezpieczenia. Dzwonię więc na infolinie i 2 razy odbiera ukrainka i mówi że to dla cudzoziemców mimo, że wybrałem kod infolinii dla polaków (???). XDDD Dobra #!$%@? więc zamawiam ubera, pojechałem do wydziału nfz w poznaniu i baba powiedziała, że w zusie już jestem, ale wpisanie mnie do bazy nfz może potrwać do tygodnia, ale już mogę korzystać z placówek tylko będę musiał przynieść zaświadczenie i je podpisać.

Jadę potem do przychodni znowu uberem 2 km od miejsca zamieszkania żeby wybrać lekarza pierwszego kontaktu bo miała dobre opinie na google maps i mi powiedzieli że mam #!$%@?ć i znaleźć placówkę najbliżej mojego miejsca zamieszkania. Zeżarłem 2 mg xanaxu bo fobia społeczna here i załatwianie takich spraw z korpo karynami to udręka dla mnie.

Jeszcze jakiś starszy pan ukrainiec się mnie pytał o pomoc, ale nie umiałem mu pomóc bo ja pierwszy raz byłem w zusie w całym swoim życiu, a on niby założył firmę, a nie posiadał nawet nipu i regonu. Trochę z nim porozmawiałem i powiedziałem żeby wziął bilet z automatu i jak urzędnik go wywoła to mu pomoże, ale i tak #!$%@? mu pomogłem bo jestem zjebem i niedorajdą życiową i interakcje z ludzmi mnie przerastają.

#przegryw #wychodzimyzprzegrywu #firma #polska #nfz #zus #fobiaspoleczna
c.....w - Ale mnie #!$%@? załatwianie spraw w PL. Założyłem firme. Dzisiaj poszedłem ...

źródło: comment_1657635072qfwXuwbwFKibr6TCVFNTtL.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@chlopak_z_blokow: w urzędzie Ci tak powiedzieli? Przecież trzeba złożyć ZUS ZUA/ZZA - dokument do przystąpienia ubezpieczenia, bez tego nie masz ubezpiecznia xd
Czo ten rzus??

Ogólnie możesz wszystko załatwić przez ZUS Online, logujesz się profilem i dokumenty wysyłasz cyfrowo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chlopak_z_blokow: na pocieszenie powiem że dziś z tymi biurwami jest tysiąc razy lepiej niż jeszcze 15-20 lat temu, zwykle idzie się dogadać, niektóre nawet się uśmiechają. A do tego bardzo dużo da się zrobić online.
  • Odpowiedz
@Mortas: tylko pod warunkiem ze maja miejsca. jak jest jeden lekarz i dużo pacjentów to nie będą zainteresowani przyjmowaniem kolejnych, jeśli ten może zapisać się gdzie indziej
  • Odpowiedz