Wpis z mikrobloga

Nie słuchaj porad rekruterow, bo oni chcą sobie wyłącznie robotę ułatwić, stad te wysrywy o jednej stronie itd.


@zniwiarz_z_chin: ziomek ale ja jestem senior developerem i zajmuje się właśnie rekrutacja techniczną do moich zespołów xD

Zaczynam odnosić wrażenie, że albo jesteś studentem albo świeżo po - w każdym razie bez większego doświadczenia w rekrutacjach
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek
@zniwiarz_z_chin
Potwierdzam. Mam żonę po HR która zajmuje się rekrutacją pracowników. Dobre CV to podstawa. Dobry rekruter jest w stanie z niego wyczytać mniej więcej z jakim charakterem ma do czynienia. Czy ktoś jest stałym pracownikiem, czy zmienia co jakiś czas, czy ma sprecyzowane doświadczenie w jednej branży czy buja się od jednej do drugiej szukając tego co go będzie interesować.

Zdjęcie nie przeszkadza w żaden sposób. Chyba że ktoś wrzuca
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek potwierdzam że z Twoich wpisów wynika że nie jesteś rekruterem (przynajmniej z wykształcenia). Możesz być na stanowisku kierowniczym i brać udział w rekrutacjach, ale nie wydaje mi się że jesteś osobą która weryfikuje kandydatów po CV. Chyba że się mylę ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek senior developer to nie rekruter. Nie wiem czego nie rozumiesz. Osoby z HR rekrutują wraz z osobami na pozycjach kierowniczych, co nie znaczy że osoby na tych stanowiskach znają się na rekrutacji. Co najwyżej są tam aby zapytać o kwestie techniczne dotyczące danej oferty, o których rekturter nie musi mieć koniecznie wiedzy
  • Odpowiedz
@lilitch123: przeprowadziłem ponad 100 rekrutacji przez ostatnie 3 lata i przejrzałem ponad 100 CV. Pisze o tym regularnie na wykopie, dzielę się doświadczeniem i radzę jak przejść takie rozmowy.

Co konkretnie chcesz mi powiedzieć - że nie mam o tym pojęcia? xD
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek:
Jeśli to prawda i jesteś rekruterem, a piszesz coś takiego

tu nie chodzi o brak profesjonalizmu tylko fakt, że wszyscy mają w dupie te CV a już serdecznie w dupie jeśli zajmuje kilka stron. Więcej niż jedna strona to czasem konieczność ale na pewno nie czyni CV bardziej profesjonalnym


to o niczym więcej nie chcę rozmawiać XD
  • Odpowiedz
@lilitch123: róbcie co uważacie - to wasze kariery. Skoro myślicie że szlifowanie idealnego, wielostronicowego CV z uśmiechniętym zdjęciem to to co pomoże wam je pchnąć do przodu to kim jestem żeby wam mówić jak macie żyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zniwiarz_z_chin: widać, że nie masz bladego pojęcia jak wygląda proces rekrutacji w firmach, jakieś wysrywy o robieniu wrażenia na osobach decyzyjnych w firmie xd może w przypadku rekrutowania nowego kierownika działu R&D, ale jeśli chodzi o rekrutację przeciętnego pracownika to oprócz biurwy z HR, która widzi dziennie 200 CV i kogoś z zespołu technicznego nikt twojego CV nie będzie oglądał i uwierz mi krótkie, czytelne CV zostanie dużo lepiej przyjęte niż
  • Odpowiedz