Wpis z mikrobloga

obszar nieba wielkości ziarnka piasku, tysiące galaktyk i miliardy gwiazd

czaicie że istnieją ludzie którzy myślą że pan buk żyjący na chmurce wybrał sobie jedną planetę i stworzył tam ludzi na swoje podobieństwo po czym założył kółko rybackie i potem mu się to znudziło i przestał cudować xD

#bekazkatoli
Pobierz LubiePieski - obszar nieba wielkości ziarnka piasku, tysiące galaktyk i miliardy gwia...
źródło: comment_1657615912mWrNIr9sNtMRoclfg66re7.jpg
  • 55
tylko zawsze będę cisnąć bekę i wyśmiewać osoby które wierzą w Jezusa Allaha czy inne bajki xD


@LubiePieski: a co jakbym ci powiedział, że bajki o jezusie i allahu to przekaz mówiący o tym samym, tylko na poziomie ich aktualnej inteligencji? Cofnij się do czasów egipcjan i powiedz im o helikopterze to nie zrozumieją, ale powiedz o wielkim i hałasującym ptaku to łatwiej zrozumieją.

Trochę poszerz te klapki na oczach i
@davidero69: powiedz mi że nie czytałeś nigdy biblii bez mówienia że nie czytałeś nigdy biblii xD

rzeczywiście, ludzie 2000 lat temu byli za głupi żeby rozumieć że niewolnictwo jest złe, dlatego Jezus mówił niewolnikom że mają być posłuszni swoim panom zamiast powiedzieć że ludzi nie powinno się traktować jak przedmioty
Pobierz LubiePieski - @davidero69: powiedz mi że nie czytałeś nigdy biblii bez mówienia że ni...
źródło: comment_1657618484VcC4Hu1CuSG57oEz8J59ZD.jpg
@LubiePieski:
Czaisz że istnieją ludzie którzy myślą, że model standardowy działa i ludzkość jest w stanie opisać działanie świata za pomocą kilku śmiesznych napisów tylko jeszcze trzeba wprowadzić nową poprawkę bo różne są ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To dokładnie to samo co religia, nie ma żadnych dowodów, że to działa albo że kiedykolwiek zadziała ale ludzie mają w sobie potrzebę tłumaczenia sobie niezrozumiałych rzeczy w ten czy
@ZdeformowanyKreciRyj: Ale masz burdel na poddaszu xD Jak możesz porównywać modele fizyczne, dzięki którym właśnie kurła zobaczyłeś na ekranie z kryształków zdjęcie galaktyk zrobione przez #!$%@? teleskop wysłany poza nasz wzrok, z wyimaginowanym kolesiem z manią patrzenia ludziom na ręce?
Nie jesteśmy w stanie udowodnić? Hmm no to patrz trochę jeszcze na ten obrazek i zainteresuj się ile ludzkich istnień i lat nauki, oraz dekady temu niemożliwych rozwiązań zastosowano żebyś mógł
czaicie że istnieją ludzie którzy myślą że pan buk żyjący na chmurce wybrał sobie jedną planetę i stworzył tam ludzi na swoje podobieństwo po czym założył kółko rybackie i potem mu się to znudziło i przestał cudować xD


@LubiePieski: najzabawniej sobie zestawić takie zdjęcie deep field, czy jakiekolwiek z tym:
Pobierz kubako - >czaicie że istnieją ludzie którzy myślą że pan buk żyjący na chmurce wybrał...
źródło: comment_1657626389XSVdcu4efUYQ3ebsQCb6jV.jpg
@rybsonk: tylko różnica jest taka, że mój pogląd jest obecny wśród uznanych fizyków na całym świecie, to nie ja to wymyśliłem. Dodam od razu, żeby uniknąć oskarżeń o konflikt interesów, że są oni w zdecydowanej większości ateistami. Przyznanie się do ludzkiej marności i prawdopodobnej niemożliwości stworzenia teorii wszystkiego (a w szczególności jej doświadczalnego dowiedzenia) jest całkiem naturalne i to, że umiemy sobie lokalnie przybliżać działanie świata naszymi prawami nie znaczy w
@rybsonk: i jedne i drugie są jakimiś przybliżeniami, które w pewnych określonych warunkach się sprawdzają natomiast jak się zacznie wchodzić głębiej w temat to okazuje się, że zawodzą. Dodatkowo są niemożliwe do udowodnienia za naszego życia i istnieje spora grupa ludzi na świecie, która twierdzi, że albo jedne albo drugie w pełni i nieomylnie wyjaśniają działanie świata. Co do skuteczności to zależy jaką kto przyjmie metrykę. Pewnie wyznawcy religii są niemniej