Wpis z mikrobloga

Mimo, że jestem team ****, to muszę przyznać, że przemówienia Dudusiowi w sprawach dotyczących Ukrainy pisze ktoś naprawdę kompetentny. To w radzie najwyższej Ukrainy i teraz odnośnie Wołynia. Wyważone, nie unikające oraz poruszające trudny temat. Kwestię rozpracowania Wołynia między naszymi krajami popycha powoli we właściwym kierunku.

Z drugiej strony symboliczny gest, że dzisiejszego dnia złożono ustawę o specjalnym statusie Polaków na Ukrainie (aczkolwiek możliwe, że to nie wszystko dzisiaj). Powoli, powoli i do przodu we właściwym kierunku.
#ukraina #wolyn
  • 13
@prawiedobrze: w 3 miesiące nadrobiliśmy nieudolną politykę zagraniczną ostatnich lat. Te **** rozumiem, choć z drugiej strony nie ma alternatywy. Konfa ma najstarszą, i najbardziej śmierdzącą onucę, JKM. KO to jest populizm większy od tego z PiS. Paliwo po 5pln, 4 dni pracy przy najniższym bezrobociu, i braku ludzi do pracy. Tusk to powinien wracać do Brukseli, bo robi więcej szkody niż pożytku swoim populizmem tym bardziej, że nadchodzi światowy
@RexxarHell: Zgodzę się ze wszystkim, ale to gadanie populistyczne KO to jest ich stara zagrywka (3x15% xD). Nihil Novi i starzy wyborcy wiedzą, że to jest wszystko bajanie, żeby kruszyć pisowski beton i przyciągnąć na swoją stronę jak najwięcej wyborców lewicy. Żadna z tych bzdur nie zostanie zrealizowana. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

: w 3 miesiące nadrobiliśmy nieudolną politykę zagraniczną ostatnich lat.

No tak dużo to bym
@prawiedobrze: No to dzięki takiej zagrywce ja się zastanawiam czy nie głosować na PiS. Mi już podatki obniżyli z 17 na 12.
A jak słucham Tuska to od ekscytacji kiedy wrócił, że coś się będzie działo jest takie "Weź już wracaj do tej Brukseli". Mam flashbacki z 2008...Ich główny plan to, brak planu, i z tego się śmieją nawet zaprzyjaźnieni dziennikarze, typu Burzyńska. Ciągłe krytykowanie rządu nawet jak coś im wychodzi.
Mi już podatki obniżyli z 17 na 12.


@RexxarHell: ale najpierw Ci podwyższyli składkę zdrowotną. Dostałeś niewielką obniżkę, wielkiej podwyżki. Wciąż jesteś na minus, a razem z inflacją, częściowo przez nich wywołaną, jesteś na konkretnym minusie.

Zlikwidujemy socjal, czy coś konkretnego, a nie "Mieszkanie prawem nie towarem" xD

Tak nie jesteś w stanie wygrać z populistami. Zresztą, do wyborów jeszcze jest trochę czasu, konkrety jeszcze usłyszysz.
ale najpierw Ci podwyższyli składkę zdrowotną. Dostałeś niewielką obniżkę, wielkiej podwyżki. Wciąż jesteś na minus, a razem z inflacją, częściowo przez nich wywołaną, jesteś na konkretnym minusie.


@prawiedobrze: Składka zdrowotna to jest zupełnie co innego. Przecież nie da się utrzymać NFZ, czy zreformować, bez większej składki. Więc czy to będzie PiS czy PO, i tak te składki będą rosły. To już taki mamy system. Publicznej służby zdrowia. To samo z ZUS...nikt
Składka zdrowotna to jest zupełnie co innego. Przecież nie da się utrzymać NFZ, czy zreformować, bez większej składki.


@RexxarHell: Składka rośnie, reform nie widać, a nasza służba zdrowia z roku na rok w coraz gorszym stanie. Co z tego, że wlewają coraz więcej pieniędzy do wiaderka, skoro wiaderko dziurawe? Pis podwyższa składkę zdrowotną, ale co z tego skoro nie idą za tym żadne reformy? Danin płacimy więcej, ale zysku w tym
@RexxarHell: Jedyne czego się obawiam ze strony Tuska, to nasz powrót do głębokiego partnerstwa z Niemcami, które jednak zawiodły w roli lidera. Nie mówię, że mamy wychodzić z UE, ale jednak dalsze rozwijanie jakichś głębszych militarno-gospodarczych relacji z tak niestabilnym partnerem powinno zostać zamrożone.

Co zrobi Tusk? Czy nie ulegnie retoryce Scholza? Mam nadzieję, że nie.
@prawiedobrze: No masz rację, wiadro jest dziurawe, i potrzeba oprócz kasy reform. Czy ktoś będzie miał odwagę zreformować? Nie wiem. Zobaczymy.

Mam takie same obawy jak Ty + wiem, że typ jest ślizgi, i wali w #!$%@?. Nie ma planu, tylko gada jakieś głupoty od rzeczy...No nie będę mógł na niego zagłosować wiedząc, że kłamie jak z nut. 4 dni pracy, jak my już sprowadzamy ludzi do roboty. 500 plus jest
No, i Sikorski, który ciągle szuka tych silnych Niemiec, których EU tak potrzebuje.


@RexxarHell: Sikorski jedzie po niemcach, Sienkiewicz z PO jedzie po nich jak po burej suce, wiele innych gorzkich i smutnych słów na ich temat słyszałem też od innych polityków KO. Wydaje mi się, że KO też zobaczyło, że do pro niemieckiej polityki nie ma co wracać, ale jednak z tyłu głowy wciąż jest o to obawa.

No masz
@prawiedobrze: Posłuchaj co mówi, przestaniesz mieć wątpliwości. Dobre relacje z Niemcami - zawsze (z przyczyn choćby gospodarczych) ale poważniejsza wspoółpraca polityczna po tym całym blamażu? Teraz osią wszystkiego jest Ukraina i przez wiele lat nadal będzie - jeśli nie wojna to odbudowa i integracja. Ta wojna wszystko zmieniła i nic już nie będzie takie jak było.