Wpis z mikrobloga

Mirki z #holandia i #emigracja a takze #loty #podrozujzwykopem - czy na okolice 15. lipca w Amsterdamie na lotnisku planowane sa jakiekolwiek strajki? KLM odwolalo znajomej lot z Poznania tego dnia i zaslaniaja sie nadzwyczajna okolicznoscia czyli strajkiem. W necie nie moge znalezc ani info, ze pracownicy KLM strajkuja, ani ze pracownicy lotniska.

Z tego co czytam jesli to strajk pracownikow linii odszkodowanie przysluguje, jesli strajk pracownikow lotniska to nie, stad chcialbym sie dowiedziec czy jest szansa na odszkodowanie
  • 13
  • Odpowiedz
@przepiorka: slicznie dziekuje :) o to mi glownie chodzilo wlasnie:

Sytuacje, które nie są uważane za nadzwyczajne okoliczności, obejmują:

większość problemów technicznych wykrywanych podczas obsługi technicznej samolotu lub występujących z powodu braku takiej obsługi
zderzenie ruchomych schodów do samolotu z samolotem.
  • Odpowiedz
@adriano30: Niestety ten problem chyba wystepuje w calej europie. Mi easy jet odwolal lot z Luton do Krakowa. Wlasciwie to easy jet zawiesil loty z Bristolu, Manchesteru i Luton do Krakowa az do konca pazdziernika. Co rozpierniczylo plany wakacyjne tysiacom ludzi. Ogolnie chodzi o niedobor pracownikow, ja sam w to nie wierze. Pierwsze wzmianki o braku personelu dochodzily do mnie w kwietniu nie wierze, ze od tego czasu przy dobrych checiach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fanatyk-teoretyk: dzięki za info, ogólnie w Holandii czytalem ze aby zatrudnić kogos na lotnisku zajmuje sporo czasu ogarnięcie sprawdzeń i przepustek dla nowych pracowników. Myślę, że trafiliśmy po prostu na perfect storm covid i zwolnienia, recesja zbliżająca się i strajki no i naturalnie niedobory pracowników i nadmiar podróżujących
  • Odpowiedz
@fanatyk-teoretyk: Ja jestem z tego samego powodu zla na #wizzair, za wodzenie mnie za nos z moimi biletami przez pol roku, a przez nastepne kilka miesiecy opoznienia i robienie pod gorke z oddaniem kasy za nie. Myslalam, ze to byla kwestia tylko tanich linii, ale widze, ze drozsze tez sie wykladaja.

@adriano30: problem byl taki, ze praca byla ciezka i niewdzieczna, wymagajaca masy pozwolen ale za to nisko platna.
  • Odpowiedz