Wpis z mikrobloga

Wziałem udział w ppk w pracy jako takie drobne konto oszczędnościowe z planem wypłat co rok-dwa, jestem rozliczny według planu Nationale-Nederlanden DFE Nasze Jutro 2050 którego wykres od początku istnienia do dziś załączam.

We wrześniu wyjąłąłem całkiem niezłą sumkę nawet po odliczeniu przez NN podatków oraz bonusów powitalnych etc.

Domyślam się że teraz jest nie najlepszy czas na myślenie o wypłacie ale ciekawi mnie czy w ogóle ten plan ma jeszcze jakąś przyszłość czy już raczej korzyści długoterminowo będą pikowały tylko w dół po początkowym boomie programu ppk?

#ppk #gielda
silence333 - Wziałem udział w ppk w pracy jako takie drobne konto oszczędnościowe z p...

źródło: comment_1657524926s67pj4BHKFYZM4j89gh7NF.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@mistejk Tak jak napisałem planem były drobne wydatki co rok-dwa i w tej perspektywie chciałem to rozpatrywać bo mimo wszystko nie wierzę że w ciągu 30 lat ktoś się do trzeciego filara nie dobierze z jakimiś dziwnymi propodatkowymi rządowymi pomysłami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@el_id: jakim niby sposobem? PiS w tej kadencji nie jest w stanie przepchnąć ustawy w ciągu jednej nocy od Sejmu poprzez Senat do Prezydenta. W następnej kadencji raczej też się nie zapowiada.
  • Odpowiedz
@bart40404: Ustawa z datą wsteczną. Nie można wprost ale co to za problem dać wsteczną datę naliczenia „podatku” od wycofania inwestycji czy coś. Nie raz to było i nie raz będzie jeszcze grane.

PPK, IKE i IKZE to jak trzymać pieniądze w portfelu sąsiada, to czy sąsiad ma na imię PIS, PO, SLD czy AWS naprawdę nie ma znaczenia wobec komizmu samej sytuacji.
  • Odpowiedz
@bart40404: Wszystko można. Ledwie dwa lata temu z dnia na dzień rząd zamknął cały kraj w domach wbrew woli obywateli i już piszesz że „nie mogą” zrobić tak prozaicznej rzeczy jak zawłaszczenie majątku? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pamiętasz co się działo na Cyprze?

„Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy.” Cytat z XIX wieku.
  • Odpowiedz