Wpis z mikrobloga

Jestem prawakiem i nie sram się o Wołyń do dzisiejszych Ukraińców i znam ówczesną sytuację polityczną. Pamiętaj, że po obu stronach w polityce stoją #!$%@? i filozofowie. Prawica to nie jest coś heterogenicznego, tak samo jak lewica.
  • Odpowiedz
Jestem prawakiem i nie sram się o Wołyń do dzisiejszych Ukraińców i znam ówczesną sytuację polityczną. Pamiętaj, że po obu stronach w polityce stoją #!$%@? i filozofowie. Prawica to nie jest coś heterogenicznego, tak samo jak lewica.


@Chryzelefantyn: dlatego napisałem 'prawaków' a nie prawicowców
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@PrzeKomentator: nie idzmy ze skrajności w skrajność. Nie ma co rozdrapywać ran ale nie udajmy że się to nie wydarzyło. Póki żyją ludzie którzy unikneli śmierci i potracili tam rodziny pisanie takiego wysrywu to plucie na nich bo to jest ich sprawa czy wybaczają czy nie.
  • Odpowiedz
@Sisal Wiesz, to było jakieś 80 lat temu. Oprawcy już nie żyją, ew. są w stanie wegetatywnym. Nie ma za bardzo komu przebaczać lub nie przebaczać. Współczesny Ukrainiec nie ma bladego pojęcia o tych wydarzeniach, u nich mit założycielski państwa to UPA, OUN i Stefek Bandera który w jakiś magiczny sposób zaprowadził sprawiedliwość, itd. O ciemnych stronach historii tam się nie mówi, bo to by zachwiało fundamentami państwa. Jakby mieli w szkołach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gorejacy_krzak_agrestu: ale już Ci napisałem że to nie jest w twojej decyzji czy masz prawo o decydowaniu ludzi których to dotkneło. Chcą wybaczyć niech wybaczają chcą pluc i #!$%@?...ić na cały naród ukraiński to TEŻ MAJĄ TAKIE PRAWO.
  • Odpowiedz
@Sisal Nie mi pisałeś, ale ok, kojarzę taką wypowiedź. Tylko popatrz, jakie to płytkie.
Powiedzmy, że jedziesz sobie do Pragi i tam dostajesz po ryju od jakiegoś Honzika, który nie wybaczył Polakom interwencji w 1968. Albo nie wiem, na wakacjach w Turcji plują Ci do kawy, bo nie wybaczyli bitwy pod Wiedniem. I tak dalej. To bezsensowne nakręcanie spirali nienawiści, niczym nie odbiegające od historii kos w świecie kibiców. Bo tamci 30
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gorejacy_krzak_agrestu: tylko przykład a nie zgineło tam kilkaset tyś cywili przykład b było to 500 lat temu. Ja wiem że nie może do Ciebie dojść do że ludzie naprawde mimo że mieli po dwa lata albo się urodzili pare lat po mogą mieć traume że nie masz siostry czy kogoś bo ukrainiec rozpłatał go piłą o tam za płotem.
  • Odpowiedz
@Sisal Nie rozumiesz. Nie odmawiam nikomu prawa do bólu, żalu czy traumy.

Jestem po prostu przeciwny projektowaniu tego na inne osoby, czy całe zbiorowości. Z tego zjawiska się biorą wojny, rzezie i pogromy, to samo zjawisko podsyca tę nienawiść przez lata.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gorejacy_krzak_agrestu: wojny, rzezie i pogromy bierą się z tego że poglądy i bohaterowie skrajne są nadal żywe (bandera,upa) eyobrażasz sobie sytuavje że nazizm wraca i jest popierany przez rząd w niemczech bez kwiku rzymian i innych pokrzywdzonych? Wyjdziesz wtedy na scene i powiesz co napisałeś?
  • Odpowiedz
@Sisal Nie jakieś skrajne poglądy, tylko nacjonalistyczne, a w tych podstawą jest myślenie kolektywne - że wszyscy Ukraińcy, Żydzi czy ktoś tam mają jakieś wady, ew. są coś winni innemu narodowi. I ta polska mania, chęć ciągłego bycia przepraszanym przez innych, to jest wersja soft takiego nacjololo właśnie.

Z kultem Bandery czy UPA to trochę inaczej jest. Ukraińcy ich nie uwielbiają za ludobójstwo, bo o nim nie wiedzą. Dla nich Bandera to
  • Odpowiedz