Wpis z mikrobloga

zdaje się, że Polska kiedyś grała z USA w finale U-17..


@FantaZy: tak jest, w 2010 - Ponitka w Eurolidze, Michalak i Gielo solidnie w Europie, Karnowskiego zabiły kontuzje i żarcie, Niedźwiedzki zmarnowany talent - tak wyglądała pierwsza piątka. Zapewniam Cię że w innych europejskich reprezentacjach przełożenie U17 na seniorów jest mniejsze niż ten konkretny przypadek. Bodajże Litwa w tym 2010 była trzecia i tam dosłownie nikt się nie wybił na
z tego co widzę to my po pierwsze to za mali jesteśmy xD


@FantaZy: @cult_of_luna: Może moja własna wiedza jest trochę zardzewiała, ale w tym wieku wielu niestety jest wysysanych przez kluby siatkarskie. Albo stety, bo z mojego własnego doświadczenia pamiętam, że ci, którzy szli na siatkówkę, nie ciągnęli do tego, aby robić masę. A to się przekłada na grę.
@cult_of_luna: Bo to jest prawda. Choć też pochodzę z zagłębia siatkarskiego (bo spod Bełchatowa). Ale pamiętam, jak raz widziałem koszykarską młodzieżówkę Śląska (tzn. to chyba było U21). Jeśli byli wysocy, to bardziej o siatkarskich, niż koszykarskich proporcjach. No ale to jest problem powszechny w naszym sporcie profesjonalnym - czy to kosz, czy noga.
@cult_of_luna: BTW czy w Poznaniu jest jakaś drużyna koszykarska na wyższym szczeblu (min. 1 liga)? Bo o ile mi się zdaje, że Trójmiasto kreuje się na zagłębie koszykówki w kraju, a Śląsk, Warszawa i Wrocław to są naturalne kierunki, o tyle o Poznaniu pierwsze słyszę.
@piotr-zbies: młodzież dobrze szkolą, Basket Poznań co roku jest zauważalny na juniorskiej mapie. Dawno temu był oczywiście Lech który był topowy w Polsce w seniorach, a potem w latach 90 zaliczył upadek. Jakieś 10-15 lat temu tam sztuczny twór PBG Poznań, z niewiele znaczącymi epizodami w PLK, a od kilku lat na drugim szczeblu (czyli w 1 lidze) młodzież Basketu Poznań ogrywa się w Biofarmie Poznań. Paru solidnych ligowców przeszło przez
@piotr-zbies: @cult_of_luna: jak się patrzy jaki w polskim koszu panuje burdel, a jaki jest porządek w siatkówce to nie ma się co dziwić...
Myślę, że w grach zespołowych siatka jest na 2 miejscu zaraz po piłce kopanej.
Kiedyś była jeszcze ręczna ale tam sukcesy które były zostały po prostu przejedzone i startujemy od początku.