Wpis z mikrobloga

DAX Futures – bez przełomu, choć popyt się stara
Rynek w ubiegłym tygodniu do wtorku potwierdzał swoją słabość, ale podaż nie utrzymała „terenu” i zmagania zakończyły się zgrabnym wyjściem z opresji. Deutscher Aktien Index nie poszedł jeszcze na ХУЙ. Popytowi brakuje jednak co najmniej jednej dobrej sesji by bardziej poprawić położenie.


Skacząc po interwałach najciekawszy jest obecnie wykres na H4. Mamy spadkowy kanał, gdzie piątkowa sesja zakończyła się tuż pod górnym ograniczeniem. Jeśli kanał miałby się utrzymać, to rynek może osuwać się w okolice dolnej krawędzi, czyli ~12200 punktów. Wybicie nad górną krawędź kanału to będzie pierwsze złamanie tej spadkowej tendencji od miesiąca. Po wybiciu w górę nie będę zajmował pozycji długich, ale do poziomu 13030 przesunę SL na shorcie z czerwca. Gdyby rynek otworzył się w poniedziałek we wnętrzu kanału przy cenie zamknięcia piątku, to ustawię S przy 12990 z SL 13030 i TP 12475.
Również interwał dzienny potwierdza całkiem niezłą robotę kupujących. Mamy świecowy układ przypominający „trzech białych żołnierzy”, więc teraz dołożenie wyjścia nad maksy z piątku mogłoby dociągnąć rynek w okolice 13450-13600.
Mnie najbardziej interesują rozstrzygnięcia na tygodniówce, pod które ustawiałem się już w czerwcu. Duża i koślawa głowa z ramionami w cenach zamknięcia nadal się trzyma (oznaczyłem przerywanymi liniami), ale wyłamanie z dziennego mogłoby oznaczać ruch powrotny. Właśnie dlatego docisnę stopa nad kanał z H4, bo oddanie całości z „papierowych” niemal 1200 punktów mi się nie uśmiecha.
W cenach OHLC (oznaczyłem liniami ciągłymi) mieliśmy symboliczne wybicie i szybką cofkę, więc tu można było się złapać w pułapkę kosztującą lekko 350 punktów. Nie odpuszczam jeszcze tego układu, pod warunkiem, że kanał spadkowy nie zostanie wyłamany górą.
Osobiście w ubiegłym tygodniu nadal utrzymywałem S z czerwca, miałem też 5 zamkniętych transakcji intraday, z których uzbierałem łącznie 169,5 punktu. 1 transakcja zakończyła się zyskiem 211,5 punktów, cztery zakończyły się stratą (3 w okolicy BE), a największa strata wyniosła -31,5 punktów.

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku
20 lutego 21 lutego 23 lutego 4 marca 6 marca 13 marca 19 marca 26 marca 2 kwietnia 9 kwietnia 16 kwietnia 23 kwietnia 1 maja 8 maja 15 maja 22 maja 5 czerwca 12 czerwca 19 czerwca 26 czerwca 3 lipca

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax
DJ007 - DAX Futures – bez przełomu, choć popyt się stara
Rynek w ubiegłym tygodniu d...

źródło: comment_16574790657q6CbJbPMlFSKuO0eoAHkh.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Xianth2:
Nr. 1 Przechodzenie własnego handlu z trybu intra, w tryb bardziej pozycyjny.
Nr. 2 Subiektywny notatnik oglądu tego rynku, w trybie przed i po.
Nr 3 Bo lepiej trejduję jak określę wcześniej ramy "scenariusza"
Nr 4 Chcę też mieć materiał "badawczy" od pierwszego wpisu, przez cały rok.
Nr 5 Bo lubię.
  • Odpowiedz
od kiedy można się zapisać na korepetycje? ( ͜͡ʖ ͡€)


@eklektyczny: Gdybym miał robić korepetycje dziś, to za darmo i raczej bym się nie podjął z braku czasu.
W lutym 2023 minie rok, a wynik w tym czasie może być różny. Najważniejszym kawałkiem zabawy są dla mnie obecnie statystyki, które robię na bazie tych wpisów oraz wyraźnie wydłużający się czas trzymania pozycji, częstsze utrzymania overnight, lepszy risk/reward
  • Odpowiedz
@DJ007: też trzymam swój notatnik, który zbiera moje poczynania tylko z giełdy. W szybki sposób mogę analizować swoje błędy, z braku czasu kończą się one na kilkunastu słowach. Twoje analizy wyglądają naprawdę profesjonalnie i muszę przyznać, że dzięki tobie zacząłem się zaprzyjaźniać z miedzią. Dobra robota, zawsze będę za takimi rzeczowymi analizami jak twoje.
  • Odpowiedz
@DJ007: Schludna analiza wykresow - brakuje jednak powiazania z sytuacja gospodarcza biezaca/przyszla.
Ta ostatnia jest dla Niemiec, odcietych od tanich surowcow energetycznych z Rosji, fatalna.

Mowimy w tym momencie o upadajacej gospodarce Niemiec, ktora ciagnie juz za soba walute euro (wlasciwie doszlo do parytetu z dolarem)

https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-07-03/germany-s-union-head-warns-of-collapse-of-entire-industries
https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-07-06/euro-on-the-brink-of-dollar-parity-invites-a-wave-of-short-bets
m.....a - @DJ007: Schludna analiza wykresow - brakuje jednak powiazania z sytuacja go...

źródło: comment_1657524510qMumW89rBzAkAvQ2AXgAyh.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Ta ostatnia jest dla Niemiec, odcietych od tanich surowcow energetycznych z Rosji, fatalna.


@marcus1a: Na poziomie narracyjnym często kreski idą w parze z newsami, ale na poziomie fundamentalnym zakresy wahań kursów i tak potrafią wywalić z pozycji, gdy gra się spekulacyjnie. Z tych dwóch światów wybrałem podejście spekulacyjne i samą analizę cen/kursów, a newsy śledzę bardziej żeby mieć "bigger picture" i wiedzieć skąd może mocno wiać.
  • Odpowiedz
wszystkie niemickie firmy, pod wzgledem kapitalizacji, wylecialy wlasnie z pierwszej 100 na swiecie


@marcus1a: Ogólnie nie jest dobrze, ale w tym klimacie staram się wyciągnąć tyle kasy z rynku ile zdołam.
  • Odpowiedz