Wpis z mikrobloga

Mirki, mam spory problem z #urzadpracy.
Przez ostatni czas bylem zarejestrowany jako bezrobotny. Udalo mi się znaleźć pracę na umowę zlecenie na wakacje za granicą.
Umowę o pracę podpisałem 7.07 na okres 11.07-02.09, a 8.07 otrzymałem jeszcze przelew z urzędu - dopiero dziś to sobie uświadomiłem jak sprawdzilem stan konta...
Przez całą zawieruchę związaną z wyjazdem na śmierć zapomnialem się wyrejestrować jako bezrobotny.
Teraz sram trochę pod siebie, bo nie chcę by mnie panstwo ścigało za wyłudzanie.
Co robić w tej sytuacji?
W tej chwili siedzę w busie w drodze do miejsca zamieszkania i nie wiem czy próbować to ogarnąć przez telefon czy dopiero jutro jak dojadę na miejsce i bede miał dostęp do wi-fi na laptopie.
I też pytanie czy będę musiał płacić karę plus zwrócić ten ostatni przelew czy wystarczy zwrócić tylko sam przelew.
Potrzebuję koniecznie porady.(,)

#prawo #praca #bezrobocie #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 12
@BuryRysiek Przelewy są z dołu, za miesiąc poprzedni. Czyli w lipcu dostałeś za czerwiec. Jest ok, po prostu zgłoś teraz zatrudnienie, a po rozwiązaniu umowy zarejestruj się na powrót. Na rejestracje aby powrócić na pozostałą część zasiłku masz 14 dni od rozwiązania umowy.